„V3Ska byla založena v roce 2002 původně jako kapela, která vystoupí na Maturitním plese tamější střední školy,“ připomíná historii manažer David Miškovský s tím, že z té doby v sestavě zůstali tři stálí členové. Karel Hlaváček (zpěv, akordeon), Jakub Zoubek (kytara, didgeridoo) a Marek Stauber (basa), které po řadě personálních změn v současnosti doplňují Alexandr Moudrý (bicí), Martin Stehlík (klávesy), Aleš Čech (saxofon) a Jiří Pytel s Jakubem Roštíkem ( trumpety).

Do podvědomí posluchačů V3Ska vstoupila hlavně při organizování tří ročníků festivalu WoodStod 2003-05, kapela také vystoupila na největším festivalu svého druhu - Reggae Etnic Ska Session Česká Lípa.

„Už na jaře roku 2003 se V3Ska probojovala do finále každoroční soutěže amatérských kapel Můza v plzeňském Divadle Pod Lampou a ve své kategorii reggea/ska/punk vyhrála nejen u poroty, ale i u diváků,“ připomíná manažer jeden z úspěchů kapela, která se snaží zařadit do stylu ska s prvky reggae i punku. „Ovšem spíše než na složitá sóla a četnost akordů útočí na posluchače energickým bezprostředním projevem. Jde přece hlavně jen o zábavu,“ dodává Miškovský.

Začátkem března letošního roku vydala V3Ska své debutové album s názvem Už bylo načase, které natočila ve studiu Kdyně u Václava Váchala pod záštitou vydavatelství Avik. A s vydáním CD chce kapela také rožšířit své pole působnosti a z klubů zejména v Plzni a okolí a menších festivalů by se ráda dostala i na koncerty. Jeden z nich má naplánován také do Holýšova. V tamním kulturním domě se ´vejtřaska´ představí v sobotu 9. června.