„První rok na české hudební scéně jsme oslavili v roce 2011 albem Má to říz, které nám pokřtil český pornokrál Robert Rosenberg. Od té doby uplynul další rok a rozhodli jsme se přijít opět s něčím novým, jak bychom expresivně řekli ´opět vylézt z kanálu," předesílá manažer, zpěvák a kytarista Alex ´Sašánek´ Fedorov s tím, že se jedná o vůbec první oficiální videoklip kapely. Natočili ho k druhému albu Jdou do hlav, jež vzniká v kdyňském studiu. A prostředí si pro něj vybrali vskutku neobvyklé.

„Videoklip se natáčel v Horšovském Týně v areálu bývalého pivovaru a také na tamním náměstí. Kameru, střih a režii obstaral Allan Šubert, který má na kontě klipy známých kapel, jako jsou Harlej, Alkehol, Cocotte minute, Arakain a mnohé další. Natáčení jsme si náramně užívali, což je ostatně vidět na klipu, který jsme již zveřejnili na YouToube. Někomu se prostředí může zdát poněkud pochmurné, ale už máme na některé vychytávky příznivé ohlasy, mimo jiné i na účinkování horšovskotýnské punkové honorace," podotýká Fedorov.

VIDEOKLIP ZDE

Dodává, že desku, s níž jim pomáhal zpěvák kapely Divoký Bill Vašek Bláha, by chtěli vydat před Vánoci, křest je naplánován na únor 2013 do Dlažova.

Septic People se už brzy opět ukáží v Domažlicích, a to 20. října v klubu Death Magnetic. Večer bude od 20 hodin patřit jim a heavy-metalové kapele Kreyson.