Na své si přišel opravdu každý milovník rostlinstva. Mohl se dozvědět o nových druzích květin, zeptat se na radu zkušených pěstitelů nebo si od nich koupit nějaký ten výpěstek.

„Miluji kytičky a mám jich plnou zahrádku. Na výstavu chodím pravidelně, abych zde načerpala inspiraci. Obdivuji, jaké existují druhy mečíků a jiřinek," řekla Vendula ze Staňkova, která byla jednou z několika stovek návštěvníků, kteří výstavu během víkendu zhlédli.

„Jen v pátek přišlo přes tři sta lidí," říká spokojeně  předseda staňkovského svazu zahrádkářů František Fay s tím, že každoročně na výstavu zavítá kolem osmi set návštěvníků. „Kdybychom měli větší prostory, sehnali bychom mnohem více pěstitelů," dodal.

Velký zájem vzbudily také bonsaje z Bonsai centra Jaroslava Glasera, subtropické rostliny Františky Holarové či pokojové květiny Vlasty Šperlové, která  výstavu  doplnila vlastnoručně malovanými obrazy. „Obrazy jsem malovala ještě jako mladá dívka, někdy v letech 1954 až 56. Nikdy jsem je nevystavovala, takže dnes mám takovou premiéru," říká skromně osmasedmdesátiletá členka místního svazu zahrádkářů Vlasta Šperlová, která se kromě svých olejomaleb mohla na výstavě pochlubit i málo rozšířenými kaladiemi.

„Květin mám doma plný byt a ještě skleník. Jsou mojí vášní už padesát let. Věnuji jim mnoho času, ale dělám to ráda, kdybych neměla svoje kytičky, asi bych tady ve svém věku už ani nebyla," dodala Šperlová.