Tradiční oslavu trampské, folkové a country hudby nabídne i letos Rýzmberský hradní guláš, který se uskuteční sobotu 25. června od 15.03 hodin v přírodním amfiteátru na Rýzmberku a jehož pořadatelem je už tradičně Městské kulturní středisko Modrá hvězda Kdyně.

„Jak už se stalo tradicí, vystoupí sedm kapel, z nichž šest bude zcela nových. Jen v jednom případě jsme udělali výjimku a tou je pražská kapela Jananas, která vloni udělala tak velký dojem, že jsme ji letos pozvali znovu,“ řekl ředitel MKS Kdyně Václav Polák.


Každá z pozvaných kapel se věnuje jinému stylu, a proto bude z čeho vybírat.


„Kromě Jananas, která dělá spíše klubovou hudbu (kytara, basa, zpěv), se představí například Stráníci, jejichž styl se podobá kapele Nezmaři a jde o příjemnou melodickou folkovou muziku. Další jsou Jimi Bozeman, Dýně, Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem, The Lazy Pigs, opravdový Američan, který dělá pohodový jižanský rock, a Stařenky Hary Phil Band, což je odnož bývalé kapely Schovanky,“ pokračuje Polák.


Ačkoliv by každoročně na Rýzmberském guláši mohlo vystoupit kapel mnohonásobně víc, mají při výběru pouze sedmi z nich organizátoři opravdu těžkou volbu.

„Bohužel musíme každý rok odmítat. Pokud bychom vzali všechny kapely, trval by program dlouho do noci a to by nikdo dost dobře nevydržel. Doufejme, že jsme měli i letos při výběru šťastnou ruku, že nás nezradí počasí, které máme sice objednané, ale nikdy nevíte, co je na skladě, a že budou diváci spokojeni,“ dodal Polák.