„Chtěla jsem pro herce opět dílo z minulého století a vybrala jsem frašku Václava Stěžerského Dražba na nevěstu,“ uvedla Deníku režisérka Skarlandtová a dodala: „Dlouho jsem si pohrávala s myšlenkou uvést Sabinovo libreto jako činohru, což by však bylo nad naše možnosti. Pak jsem narazila na Dražbu na nevěstu, kam se hodilo. Je pravda, že jsem měla tak trochu obavy, jak diváci mluvené slovo do zpěvu árií přijmou. Musím říct, že byli výteční.“

Pasečničtí ochotníci sehráli ´Dražbu´ už dvakrát – obě představení byly premiéry v jiném hereckém obsazení. Mezi diváky jsme v sobotu viděli Kamila Jindřicha, Josefa Kuneše a Josefa Stočese v chodských krojích.

„Vždy chodíme takhle oblečeni na pasečnické premiéry. Moc se nám divadlo líbilo, režisérka si s áriemi dobře poradila,“ řekl nám Jindřich.

Ve hře se tentokrát objevila dvě malá děvčátka – šestiletá Vendulka a čtyřletá Andrejka Kaufnerovy. V jedné z minulých her hrál zase pes. Zajímalo nás proto, zda se v budoucnu na pasečnických ´prknech´ objeví například mimino nebo kůň.

„S koněm jsem si sice pohrávala, ale ten by se nám tam nevešel, navíc by to bylo týrání zvířat. Ale není vyloučeno, že se tam na jaře objeví naše Laura (vnučka režisérky – pozn. red.), které v té době budou dva roky,“ odpověděla Deníku Skarlandtová.

Další představení chystají Pasečničtí na 12., 13., 26. a 27. září. Vstupenky v tamním krámku, tel. 721 333 691.