Jako mimořádný host koncertu vystoupí zpěvák Jiří Škvára, jeden z nejznámějších českých interpretů dechové hudby v současnosti. V předprodeji v domažlickém infocentru přijde vstupenka na 150 korun, na místě pak na 180 korun. Hrát se má k poslechu i tanci, a to nejen dechovka. Slovem provede Jaroslav Kopejtko, dlouholetý hudební redaktor Českého rozhlasu Plzeň.

Za domažlické organizátory sdělil Josef Babor, že „své jubileum by Dechová hudba Horalka ráda oslavila se širokou veřejností, svými příznivci, bývalými členy a kamarády“. Proto také po skončení velkého výročního koncertu má následovat posezení s kapelou. Nynější kapelník Josef Kubalík, který Horalku vede od roku 2009, obdržel letos 9. června v oboru dechové hudby„Certifikát nositele nemateriálního kulturního dědictví Plzeňského kraje“.

„Těšit se můžete nejen na současné členy Horalky se sólisty Hynkem Hradeckým, Bárou Balounovou, Magdou Hruškovou, Lenkou Blackou, Markétou Jurníkovou a Honzou Skládalem, ale i na speciálního hosta – hvězdu české dechovky Jiřího Škváru,“ upřesňuje za pořádající městské kulturní středisko Josef Babor. A zdůrazňuje, že Dechová hudba Horalka byla v roce 1973 založena Karlem Bastianem a Václavem Wiesnerem.

První vystoupení se uskutečnilo nedaleko Domažlic. „Postupně se jezdilo i dále, především do jižních Čech, ale také do zahraničí,“ uvádí ze své historie sama Horalka. A připomíná, že „účinkovala na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích, na Zemědělské výstavě v Kralovicích, na Kubešově Soběslavi“ a že „je pravidelným hostem Pošumavských věnečků v Praze, Včelařských plesů v Kynšperku nad Ohří i Chodských plesů v Domažlicích“.