Tato zvláštnost má však i své stinné stránky Vidičtí slaví pouť začátkem února a veškeré venkovní pouťové aktivity nepřicházejí v úvahu.

Jelikož se sobotní pouť koná u příležitosti svátku sv. Apoleny, zařizují se Vidičtí podle lidové pranostiky „Na svatou Apolenu měj světnici vytopenu".

„Prostě zůstáváme o pouti v hospodě, tam je teplo," vysvětluje starosta obce Václav Šmejkal. „Co jiného se dá vymyslet?" dodává.

Vidická pouť tak patří mezi ty, které se ke smůle dětí musejí obejít bez venkovních kolotočů, houpaček, střelnic, skákacích hradů a cukrové vaty.

„Myslím, že dětem to zas tolik nevadí. Místo toho jim v létě vždy uspořádáme Dětský den," poznamenal starosta s tím, že některé starší děti se zúčastňují i pouťového turnaje.

A protože únorové počasí venkovním sportům většinou nepřeje, pořádají Vidičtí v hostinci pravidelně klání ve stolním tenise.

„Účastní se ho většinou kolem třicítky lidí. Místní, ale i z okolí, například Horšovského Týna. Vítěz loňského turnaje byl až ze Staňkova," podotkl starosta a ředitel turnaje.

Soutěž začíná v sobotu ve 12 hodin. Pro vítěze je tradičně připraveno mnoho zajímavých cen včetně putovního poháru starosty obce.

Večer se v hostinci bude konat pouťová zábava, v neděli pak pouťová mše v kostele sv. Apoleny. Svatostánek nesoucí jméno této světice se nachází na severním okraji Vidic u polní cesty do vsi Bernartice.

„Ve středu jsem byl osobně kostel připravit. Udělala se pořádná zima a kostel je samozřejmě pěkně vymrzlý, ale stejně je v něm asi větší teplo než venku," podotkl Šmejkal.