Proč jste si vybrala právě tento obor?
Byla jsem si jistá, že chci studovat zpěv a vybírala jsem si z několika škol. Nakonec rozhodla kvalita školy, rodinné zázemí a celkový dobrý pocit.

Co je na studiu nejnáročnější?
Nejnáročnější je pro mě spojení studia hudby a ostatních všeobecných předmětů. Většina lidí si myslí, že si na konzervatoři jen tak prozpěvuji a jaká to musí být zábava, ale opak je pravdou. Studovat zpěv je velká dřina. Momentálně je pro mě nejnáročnější příprava na maturitní zkoušku.

Máte nějaký vzor, v jehož šlépějích byste ráda šla?
Je to jedna z nejlepších sopranistek dnešní doby, Anna Netrebko. Velice ji obdivuji, protože jako jedna z mála dokázala spojit kariéru s rodinou.

Kdo vás naučil základy a dovedl až na konzervatoř?
Zpívala jsem už od útlého věku. Moji první písničku jsem se naučila ve třech letech. Naučil mě ji můj děda. V šesti letech jsem nastoupila na ZUŠ ve Kdyni a začala hrát na housle u Marie Mikešové. Další rok jsem začala zpívat u Květy Majerové, která mi dala výborné základy a dovedla až k přijímacím zkouškám na konzervatoři.

S jakými soubory nebo kapelami nyní spolupracujete?
V současné době jsem členkou Chodského souboru Mrákov, dudácké muziky Bulácí, Folkorního krúžku Pohárek z Podluží a hudby Horalka z Domažlic.

Máte, mimo hudbu ještě nějaké koníčky?
Všechny mé koníčky se točí kolem hudby, tance a folkloru. Na ostatní už mi nezbývá čas.

Jak se tedy dokážete odreagovat?
Pro svoje naprosté odreagování potřebuji ticho. Takže nejraději vyrážím do přírody, kde mě nikdo neruší.

Jakými  hudebními oceněními se můžete pochlubit?
Ocenění mám velkou řadu, protože prakticky od roku 2001 jsem jezdila po soutěžích. Byly to soutěže jak houslové, tak i v lidovém a klasickém zpěvu. K mým největším úspěchům patří například postup do ústředního kola soutěží ZUŠ ve Šternberku na Moravě, do celostátního kola soutěže Zpěváček ve Velkých Losinách, do ústředního kola soutěže Karlovarský skřivánek, 3. místo v mezinárodní pěvecké soutěži v Olomouci. Nejvíce si však vážím ocenění v mé 1. pěvecké soutěži. Bylo mi šest let a umístila jsem se jako první v kraji. Ve své kategorii jsem už většího ocenění dosáhnout nemohla.