Mezi nimi byl i Pavel Hruška z Tlumačova.
„Můj guláš je speciální v tom, že je vařený na otevřeném ohni, a navíc ještě na pečícím kameni. Tajemství mého receptu tkví v tom, že přidám od všeho trošku," směje se Hruška.

Ačkoliv i jeho guláš velmi lákavě voněl, na první tři místa nestačil.
Porota z vylosovaných návštěvníků totiž upřednostnila guláš Radky Braunové a Pavla Böhma z Pelechů a Heleny Markové z Mostu.

Soutěžící a návštěvníci utkání ve vaření guláše si užívali i několik doprovodných soutěží.
V poznávání piv byl nejúspěšnější Karel Němec z Mrákova. Rozlišit podle vůně 10 druhů koření nejlépe zvládla Míša Hrušková ze Stráže.
Nechyběla ani velmi oblíbená disciplína, jíž je pití piva na čas. V této disciplíně drží rekord Miroslav Procházka z Chodova, který dokázal vypít půllitr piva za neuvěřitelných 3,6 sekundy. Ani letos nebyl jeho čas překonán. S časem 6,6 sekundy zvítězil Jiří Vohnout z Prahy před místními Petrem Královcem a Pepou Váchalem.

Za nejlepší guláš získalo vítězné trio putovní pohár a ostatní soutěžící byli odměněni věcnými cenami a nápaditými diplomy.
K dobré náladě zahráli heligonkáři, což byla novinka letošního Gurgulu, a večer zahrála ve stanu za pelechenskou hospodou, kde akce probíhala, country kapela OSK.