Rozhodujete se, kdy v létě odjet z regionu na dovolenou? Rozhodně to nedělejte koncem července. To sem naopak pozvěte všechny příbuzné, přátele a známé. V sobotu 25. července, úderem 13. hodiny, totiž na koupališti v Plané odstartuje již třetí ročník akce, na kterou čekají stovky příznivců nejen z Plané, ale také ze širokého okolí.
V mezinárodní hudební řeči se jí říká „Open air music festival.“ Po našem bychom řekli – hudební festival pod širou oblohou.


Velké, zastřešené pódium, zvuková aparatura, za kterou by se nemuseli stydět ani Pink Floyd, obří světelný park, jako když před vámi vybuchuje slunce, umělci i skupiny zvučných jmen, ale také množství stánků…


To vše bude připraveno v sobotu 25. července v areálu plánského koupališti. Na tento velkolepý hudební svátek, Plánský Koupák 2009, se chystají umělci zvučných jmen. Jakých? To už je naše první otázka pro šéfa pořádající umělecké agentury Erion Production – Jiřího Fejta staršího.


„Návštěvníky festivalu přivítá už ve 13.00 hodin první z kapel – chebští Blackmailers. Jsou ve svém stylu hodně dobří a posluchači budou mile překvapeni – právě tak, jako skupinou Black Rose, jejíž styl chvilkami silně připomíná populární Nightwish a která k nám zajíždí až z Moravy,“ říká.


„Po nich dostane slovo velmi úspěšný finalista soutěže Česko hledá SuperStar – Zbyněk Drda se svým bandem. Na jeho vystoupení se nejvíce těší ti mladší až nejmladší návštěvníci festivalu – vždyť si nedávno převzal dokonce i cenu časopisu Bravo. Právě kvůli nejmladším návštěvníkům jsme Zbyňka zařadili hned zkraje, aby si ho mohli náležitě vychutnat,“ dodává.


Martin Čarný, skvělý zpěvák a kytarista, zazářil na prvním ročníku Plánského Koupáku v roce 2007, a proto ho na četná přání fanoušků pozvali i letos. Líbit se jistě bude i skupina Zlatý Voči, která mile překvapí svým melodickým pop-rockem.


Představovat českou zpěváckou legendu – Petra Spáleného – je jako nosit dříví do lesa. Majitel známého českého barytonu v hrdle je profesionál každým coulem – v Plané by chtěl mimo své klasiky představit i pár zbrusu nových písniček.


Holky z celého regionu a dokonce až ze Slovenska, kterým je dnes kolem dvaceti - pětadvaceti let, se do Plané chystají za svojí skupinou Lunetic. Ta nejvíce zářila v letech 1997 až 2002 a drtila srdce tisíců svých fanynek. Vloni se kluci dali znovu dohromady, a tak jsme chtěli udělat radost všem těm, které při jejích písních Jsi moje máma, Ať je hudba tvůj lék a dalších davově i jednotlivě šílely. Věřme, že náš počin – dostat Lunetic vůbec poprvé na pořádná letní festivalová prkna – bude náležitě oceněn…


„Zahrát vám se svou kapelou letos přijede také Michal Šindelář, syn Jiřího „Dědka“ Šindeláře ze skupiny Katapult, který nedávno odešel do muzikantského nebe,“ pokračuje Jiří Fejt. „Jablko totiž nepadlo daleko od stromu. Michal se od svých 14 let pohybuje v profesionální branži – 8 let dokonce jako bubeník skupiny Katapult. Vystoupení na Koupáku bude nabité energií i kvalitní muzikou a žánrově se bude opírat o moderní rock, kytarové riffy a blues.


A po něm přijde na řadu megahvězda, která je letitou stálicí česko-slovenské populární scény. Miro Žbirka v našich končinách nikdy nevystupoval a do telefonu nám prozradil, že se do Plané moc těší. O našem festivalu totiž slyšel jen samá pozitiva od Igora Timka ze skupiny No Name. Je to Pan zpěvák, jehož hity nás provázejí už celá léta. Má hodně nabitý program, takže se na letních festivalech moc neukazuje. O to cennější je jeho souhlas s účastí v našem programu.


Sáhodlouze představovat Blue Effect Radima Hladíka by také bylo nošením dříví do lesa. Tato legendární česká rocková formace potěší nejen pravověrné rockery, ale i všechny příznivce špičkově odvedené muzikantské práce.


O samotný závěr letošního Koupáku se pak v noci postarají kluci ze skupiny Lucie Revival, s nimiž si můžeme nestárnoucí luciovské hity zazpívat až do úplného ochraptění…“
Plánští vědí, že předprodej vstupenek na Koupák bude – stejně jako vloni – ve Zlatnictví a hodinářství Petra Šetka na plánském náměstí – vpravo od obchodního domu. Ostatní předprodeje budou v Infocentrech Tachov, Mariánské Lázně, Cheb a Stříbro a samozřejmě na internetu, přes Ticket Stream.


Cena vstupenky na tento bohatý program bude 280 Kč v předprodeji a 350 Kč na místě. Návštěvníci festivalu budou mít možnost si letos ke vstupence zakoupit i populární odznak, placku s logem festivalu.

PROGRAM:
13.00 Blackmailers
14.00 Black Rose
15.00 Zbyněk Drda
16.00 Martin Čarný Band
17.00 Zlatý Voči
18.00 Petr Spálený
19.00 Lunetic
20.00 Michal Šindelář Band
21.00 Miro Žbirka
22.00 Blue Effect
23.00 Lucie Revival

Autor: Jiří Fejt