Jak těžké bylo sehnat a domluvit hlavního hosta festivalu, britskou kapelu Smokie? Od kdy probíhala jednání?
Smokie jsou bezesporu kapelou, která si vybírá místo, kde bude koncertovat, což platí ještě více, pokud to má být open-air akce. Jednání začala v jednoročním předstihu a jak je vidět, tak dopadla úspěšně.

Byli Smokie nejtěžší kapelou na booking nebo byla v předchozích letech nějaká skupina náročnější či komplikovanější na domluvu?
To je otázka spíše na našeho dramaturga, ale osobně myslím, že každá skupina je specifická, a samozřejmě čím „slavnější", tím náročnější, byť ne vždy je zde přímá úměra.

Podle jakého klíče vybíráte interprety na festival?
Snažíme se, aby měl festival svůj koncept a ten příliš neměníme. Je zřejmé, že naším klíčem je poctivý rock.

Každý festival se musí vyvíjet. Čeho se návštěvníci dočkají navíc oproti předchozím ročníkům? Dojde například k navýšení kapacity areálu nebo zlepšení komfortu návštěvníků?
Na všechny otázky musím odpovědět kladně. Ano, dojde k navýšení kapacity i zvýšení komfortu. V loňském roce nás zaskočily fronty, ty chceme letos co nejvíce odbourat, i když je jasné, že pokud je na akci hodně návštěvníků, úplně se nelze frontám vyhnout. Zlepšujeme i doplňkové služby. Návštěvníci budou moci využít za poplatek sprchy či si nechat změřit hladinu alkoholu v krvi. Na místě bude opět mobilní bankomat od České spořitelny, která navíc chystá i relaxační zónu s možností dobíjení tabletů a chytrých telefonů. Celý areál doznal změn, oddělena bude gastro zóna a naopak bude po areálu více stanů s prodejem piva a nealko nápojů. Návštěvníci mohou opět využít bezplatného WI-FI připojení a v tomto směru doporučuji i stažení naší festivalové mobilní aplikace, přes kterou lze získat v průběhu aktuální informace.

Jak prožíváte festival vy osobně? Jdete si ho užít s kamarády a zkusit se vžít do kůže běžného návštěvníka, nebo stále pracujete, či se pokoušíte o mix těchto činností?
Že si festival užiji jako návštěvník, asi nepřipadá v úvahu. Představu, že tomu tak jednou bude, jsem už dávno vzdal. Je to obrovský kolos a i když máte dobrý organizační tým, je stejně veškerá odpovědnost na vás. Já si festival užívám, když vše funguje a na tvářích návštěvníků vidím úsměvy.

Proč by hlavně měli lidé na Pekelný ostrov přijít?
Myslím, že lákadel je spousta. Tuzemští i zahraniční účinkující, dispozice areálu, kvalitní zázemí a v neposlední řadě i cena, kterou se snažíme držet při dané nabídce opravdu nízko. Navíc festivaly mají zcela specifickou atmosféru, která je sama o sobě pro mnohé hlavní motivací, proč vyrazit. Pekelný ostrov je navíc specifický i v tom, že na něj na rozdíl od většiny jiných festivalů chodí i starší generace, což mě jako pořadatele těší.

Aleš Malár