„Byli jste výborné publikum, děkujeme a držte nám palce, ať se nám to povede stejně i v Plzni,“ řekl na konci děkovačky z forbíny autor, režisér i herec Jiří Kotlan a představil jednotlivé aktéry – Josefa Radu – „Ďulu“, Jana Němce, Sašu Hájka, Tomáše Ircinga, Rozárku Přibkovou a hrající starostku obce Marii Svobodovou.

„Skutečně výborná hra a skvělá zábava. Jsme moc rádi, že jsme to s manželem viděli,“ pochvalovala si hru divačka Blanka Ševčíková z Prahy, která pochází z Domažlic.

„Spokojenost a dobrá nálada diváků je tou nejlepší odměnou za týdny práce při přípravě a nacvičování hry. Víte, když mně paní u obsluhy benzínové pumpy v Draženově z nenadání řekne, abych pozdravoval kolegy z divadla, protože se dlouho tak dobře nebavila a nenasmála jako včera v Pasečnici, tak to je to nejlepší ocenění pro nás, amatérské divadelníky,“ pokračoval Kotlan.

Podporují to i slova další z divaček a členky divadelního spolku z Kdyně paní Mužíkové. „Hra je velmi dobrá, vtipná a herci se snaží, abychom se dobře bavili a byli spokojení. Je zde poznat velký zájem o diváka a proto jsem celý soubor na oplátku pozvala na naše představení do Kdyně.“

Divadelní sezóna 2018-2019 na Pasečnici tímto skončila.

Ilustrační foto.
Muži, který přerazil nos řediteli školy, hrozí tři roky

Soubor i veselohru čekají ještě dvě vystoupení 6. a 12. dubna v Plzni v divadle Dialog, kde Pasečničtí rozhodně nejsou poprvé.

Již loni si tam zahráli hru Oldřich a Božena.

„Obě představení jsou již prakticky vyprodaná a my chceme uspět i v tomto zcela jiném prostředí a před jiným publikem,“ dodal na závěr Jiří Kotlan.

Divadlo má v Pasečnici svoji tradici a velmi úspěšně se zde hrálo v padesátých letech minulého století. Současná historie se datuje od roku 2002, kdy se věci ujala bývalá televizní hlasatelka paní Marta Skarlandtová. Posledních sedm let má charakter autorského divadla, jehož základ tvoří kvartet Kotlan, Rada – Ďula, Němec a Hájek. Sice již starší pánové, ale energie a nadšení mají na rozdávání. Tak ať jim to vydrží i do dalších let a ať se k nim ve větší míře přidají i mladší, přejí si spokojení diváci.