„Premiéry budou vzhledem k alternování některých rolí opět dvě. Autoři napsali tuto hru v roce 1931, ale téměř s jistotou tvrdíme, že tomu nebudete věřit, natolik je tato hra stále aktuální. Zavede vás na jednu nejmenovanou vesnici, kde žije rázná a výřečná paní Kačka Vomáčená, která si dovede poradit v každé situaci a netřeba dodávat, že hledí zejména na to, aby vše dopadlo k jejímu vlastnímu prospěchu. Dál prozrazovat samozřejmě nebudeme, ačkoliv snad ještě to, že pantáta Souček je „dovádivý“ vdovec v letech,“ řekla režisérka souboru Marta Skarlandtová.

Veselohra má dva autory.

Prvním je Antonín Jenne, který se narodil v Oseku u Písku, působil jako legionář, spisovatel a odborný učitel v dívčí měšťanské škole, později jako školní inspektor. Cyklus jeho humoristických próz o Kačce Vomáčené se ve 30. letech těšil velké popularitě. Jedna jeho část byla v roce 1939 i zfilmována.

„Druhý, Felix Bartoš, byl herec, autor hudebních komedií i dramatizátor prozaických textů jako například Haškova Švejka. Uměl psát dialogy velmi svižné a mimořádně vtipné, o čemž se přesvědčíte sami,“ dodává Skarlandtová.