Radost z takových úspěchů projevil i autor hry, režisér a zároveň herec Jiří Kotlan: „Jsme rádi, že se diváci na našich představeních dobře baví a že se s chutí zasmějí. Po derniéře v Pasečnici nás čekají ještě dvě vystoupení, konkrétně 6. a 12. dubna v plzeňském divadle Dialog. I v Plzni je o naše divadlo velký zájem.“

„V letošní sezoně jsme sáhli po tématu ze školního prostředí,“ pokračoval Kotlan. Nicméně ke změně nedošlo jen v repertoáru, ale doznal ji i pasečnický soubor.

„Náš soubor již není výhradně pánskou záležitostí, ale hrají s námi i starostka obce Marie Svobodová a mladá, ale šikovná Rozárka Přibková. Nováčkem mezi námi je i student domažlického gymnázia Tomáš Ircing,“ dodává Kotlan.

Obchvat kolem Staňkova.
Obchvat doplní odbočovací pruhy

V Pasečnici se hraje divadlo s velkými úspěchy již od roku 2002. Prvních osm let fungovalo pod vedením někdejší televizní hlasatelky Marty Skarlandtové.

Nejnovější hra pojednává o skupině pasečnických chlapíků Vejmelkovi (Jan Němec), Trdlíkovi (Josef Rada – Ďula) a Vošmrdovi (Sáša Hájek), kteří u piva vzpomínají na školu a dostanou nápad, že se budou dále vzdělávat. Spolu se svým bývalým učitelem zvaným Páprda se rozhodnou založit si vlastní školu, „1. chodskou soukromou akademii se sídlem v Pasečnici“.

„Pokud chcete vědět, jak celá věc dopadne, přijďte se podívat na naše divadlo,“ zve na představení Jiří Kotlan.

Autor: Petra Kůtová, Jiří Kotlan