Kromě ochutnávání nejen svátečních dobrot přítomní navštívili i prodejní stánky s vánočními dekoracemi, domácími zavařeninami i dalšími výrobky, které nabízeli místní i přespolní prodejci.

„Příchozím návštěvníkům nabídli během krásného slunného odpoledne širokou škálu svých výrobků, které kupujícím přinesly do jejich příbytků kousek krásné vánoční atmosféry jako předzvěst blížících se nejkrásnějších svátků roku. Mezi nabízeným zbožím nechybělo tradiční jmelí, perníčky, svíčky, různé ozdoby, textilní výrobky a další zajímavé druhy, vše vyrobeno v duchu vánočních tradic," konstatoval tajemník poběžovické radnice Vojtěch Kotlan.

„Ačkoli sluníčko svítilo z modré oblohy jako o život, prosincové chladno bylo přece jen citelné. Na chlad, atakující všechny údy, mohli návštěvníci vyzrát různými horkými nápoji, jako jsou svařené víno, horká medovina, grog nebo obyčejný čaj, které jim byly nabízeny v jednom ze stánků. A pokud ani to nepomohlo, byla zde staročeská krčma. V prostorách kulturního střediska panovalo teplo a o žaludky návštěvníků se v provizorní krčmě staraly dvě hubaté krčmářky, které nešly pro nějaké to ostřejší slůvko na adresu návštěvníků, ale vždy v legraci míněné, daleko," popsal Kotlan atmosféru sobotní akce a dodal: „Panovala zde dobrá nálada, která už tradičně k této akci patří, a prochladlé údy návštěvníků, nejen teplem v místnosti, ale i konzumovanými hřejivými pochutinami, převážně v kapalném stavu, se velmi rychle prohřály."

Závěrem připomíná, že tuto krásnou předvánoční akci pro všechny návštěvníky připravila vedoucí poběžovického MKIS Dominika Adamcová s partou svých obětavých spolupracovníků. „Za to jim patří velký dík," uzavřel Vojtěch Kotlan.