Občanské sdružení Univerzální chodská organizace (UCHO) Tlumačov, jež založily loni v červenci tlumačovské ženy, se v sobotu postaralo o seniorské odpoledne. Náplní posezení v kulturním domě byla nejen zábava, ale také důležité informace, které se lidem v poproduktivním věku mohou hodit v každodenním životě. Posezení se seniory pořádalo poprvé.

„Zaměřili jsme se na témata, která by mohla dříve narozené občany zajímat, jako je domácí péče a pečovatelská služba, dále výživa v druhé polovině života a volnočasové aktivity seniorů. Jako přednášející nám vyšly vstříc a nabídly nám pomocnou ruku paní Miroslava Lukášková z domažlické Domácí ošetřovatelská péče, potom paní Věra Pillmanová, která nám přednáší o výživě, a paní Hanka Hrušková, která si vzala na starost právě volnočasové aktivity," popsala průběh posezení předsedkyně organizace UCHO Lenka Ticháčková.

„Mám připravenou přednášku Aktivizace seniorů. vysvětlím jim, že by neměli ve stáří pouze sedět doma se založenýma rukama, ale naopak být aktivní a co jim aktivity v jejich věku přináší. Pokusím se s nimi vyzkoušet mozkový trénink," krátce popsala připravenou část programu Hana Hrušková.

„Myslím si, že senioři jsou docela zaujatí, protože pozorně poslouchají a vznášejí dotazy. Tváří se spokojeně, takže my jsme také spokojené," uvedla po prvních dvou přednáškách předsedkyně Ticháčková.

To již na parket nastupoval dětský folklorní soubor Mráček z Mrákova, doprovázený vedoucími Marií Johánkovou, Annou Bayerovou a Jitkou Růžkovou aby potěšil seniory svými písničkami a tancem. V jeho řadách se předvedli babičkám a dědečkům i ti nejmenší, kteří ještě navštěvují mateřinku.

Ve svém programu předvedli malí Chodové seniorům to, co se dosud naučili.

„Moc se nám tady líbí. Jen škoda, že nepřišlo víc lidí, chodívá jich na setkání více. To nás mrzí. Přednášky byly moc zajímavé, hodně jsme se dozvěděli," zhodnotila Jarmila Kabourková.