Slavnostní zahájení sympozia Tusta Vitrea proběhlo v úterý v atriu Chodského hradu. Bylo spojené s vernisáží sklářské expozice a přednáškou historika Zdeňka Procházky o Arnoštově leštírně u Staré Knížecí Huti.

„Velkým a naprosto nečekaným překvapením byl dar, který při zahájení získalo město Domažlice od starosty Waldmünchenu Markuse Ackermanna a regionálního skláře Ralpha Wenzela," popsal ředitel domažlického městského kulturního střediska Kamil Jindřich. „Skleněná plastika bude vsazena do kamene a je přímo určena pro doplnění baldovské Sochařské stezky," dodal. Na Sochařské stezce vedoucí na Baldov navíc vzniká i unikátní skleněná brána sochaře Václava Fialy.

Včera k večeru ještě proběhlo setkání u basreliéfu v arciděkanském kostele, kde o tomto o unikátním uměleckém díle vyprávěla jeho autorka akademická sochařka Vladimíra Tesařová.

I dnes můžete od 10 do 17 hodin navštívit prezentaci sklářského řemesla a sklářský trh na prostranství před Chodským hradem a sklářskou expozici v hradu.

V pátek začíná ve 22 hodin Ohnivá sklářská noc a v 18 hodin odstartuje Hudba pod hradem – vystoupí Tomáš Linka, Blanka Šrůmová a Yo Yo Band.