Do místního kulturního domu se přišly vánočně naladit stovky lidí. „Návštěvníků je tolik, že určitě překonáme loňský rekord, kdy naši výstavu navštívilo pět stovek lidí," řekla Lenka Ticháčková, předsedkyně organizace UCHO, která výstavu pořádá.

Návštěvníci mohli každý den obdivovat práci 20 vystavovatelů. Viděli, jak vzniká nový dřevěný betlém, krajka či ozdoby z drátků.
„Přišla jsem se vánočně naladit, nasbírat inspiraci a koupit si něco hezkého," řekla paní Jana s tím, že na výstavu do Tlumačova jezdí pravidelně.

K příjemné atmosféře přispělo i občerstvení. Každý si mohl dát kávu nebo čaj a k tomu ochutnat cukroví, které napekly jak členky organizace, tak jejich rodinní příslušníci a kamarádi. „Letos jsme napekli 35 druhů cukroví. Takže věřím, že bude stačit a vyjde na každého," řekla s úsměvem Ticháčková.

I děti měly plné ruce práce. V dětské vánoční dílně vyráběly například přáníčka nebo ozdoby.

Výtěžek z Vánoční výstavy půjde na celoroční provoz centra Ouško ve Kdyni, které UCHO provozuje jak pro zdravé, tak i děti s postižením.

Vánoční svátky v Mexiku

Vánoce v Mexiku patří k nejveselejším a nejhlučnějším oslavám v celém křesťanském světě.
Vánoční stromečky, se sem dováží z Kanady a mohou si je dovolit jen ti nejbohatší. Mexičané si za stromečky našli náhradu, jíž je veliká hliněná nádoba na vodu. Tu na Štědrý den naplní hračkami a sladkostmi, ozdobí ji peřím, aby připomínala krocana a zavěsí ji někde v domě. Děti večer zapálí svíčky a nádobu hledají. Zpívají koledy, klepou na dveře, které jsou, až na jedny, zamčené. Až najdou ty odemčené, za nimiž visí nádoba, tlučou do ní vším možným, dokud se nádoba nerozbije a její obsah se nevysype na zem. Každý si pak rychle vezme, co se mu líbí. Zvyk klepání na dveře symbolizuje neotevřenost lidských srdcí a připomíná strastiplnou cestu Marie a Josefa, kteří nemohli najít otevřené dveře v Betlémě a nakonec se museli spokojit s chlévem.
Štědrovečerní večeře se svým složením neliší od večeří během roku. Rozdíl je pouze v tom, že alespoň jednou za rok usedne společně ke stolu celá rodina, přátelé a známí.