„V červenci jsme s Bontonfilmem dělali předpremiéru filmu Prvok, Šampóm, Tečka a Karel a jim se způsob, jakým jsme dokázali přilákat lidi do amfiteátru, líbil. I z toho důvodu nám nabídli možnost další spolupráce,“ vysvětlil Michal Šašek z Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest, jehož organizátoři další akci v amfiteátru připravují.

Večer s promítáním dokumentu o plzeňském rodákovi začne v 19 hodin, jako host přijede i režisérka více než dvouhodinového snímku. Po dlouhé době si navíc diváci užijí projekci na původním panoramatickém plátně v amfiteátru.

Vstupenky za 250 korun budou v prodeji na plzenskavstupenka.cz až do sobotních 12 hodin. „Z každého lístku jde 51 korun na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Na místě budou vstupenky za 350 korun a nadaci z ní půjde 102 korun,“ zmínil Šašek charitativní podtext zítřejší projekce.

Festival Divadlo, jehož 29. ročník začal ve středu v Plzni láká také na venkovní inscenace. Už ve středu se tak v ulicích města odehrálo  představení Šampión a komár, kdy se jak herci z italského souboru Faber Teater, tak diváci pohybovali na kolech.
Španělé odehrají své představení na kolech, do ulic vtrhnou i obří loutky

Večer v amfiteátru nabídne i další novinku. „Bude se křtít CD s písněmi Karla Gotta v nových aranžmá, které půjde do prodeje až v předvánoční době. Zájemci si ho však budou moci pořídit už teď na Lochotíně. V prodeji tam budou i upomínkové předměty k filmu Karel,“ dodal výkonný ředitel Juniorfestu.