„Hrálo se mi pěkně, věděl jsem, že mě poslouchá porota obsazena samými známými bubeníky, což byla pro mě velká motivace," říká Karel Kuneš, absolutní vítěz krajské soutěže.

„Rád jsem si poslechl ostatní soutěžící, jejich skladby a styl hraní. Člověk se má vždy čím inspirovat. Vítězství mě velmi potěšilo, je to můj dosavadní největší muzikantský úspěch a jsem rád, že si můžu zahrát ještě v Praze na celostátním kole," dodal úspěšný domažlický bubeník.

„Mám radost a přijde mi neuvěřitelné, že jsme dostali tolik 1. míst – z jedné školy a nepříliš velkého města. V porotě zasedli výborní pedagogové i skvělí bubeníci, mezi nimi Radek Břicháč jako předseda poroty, a přední čeští bubeníci Martin Vajgl či Franta Hönig. V rámci zachování objektivity rozhodování nebyl žádný z porotců z Plzeňského kraje," konstatoval Kamil Jindřich.

Porotci si pochvalovali, že panovala příjemná ´nebojová´ atmosféra. Krajské kolo spolupořádalo domažlické MKS. „Šlo hlavně o navození pocitu koncertní atmosféry, něco ve stylu klubové scény, aby si soutěžící zahráli jako na opravdovém koncertě, kde si posluchači hudbu užijí, a ne aby se cítili jako na soutěži, kde se výkony pouze měří a posuzují, což je v hudbě věc dosti diskutabilní," shrnul Jindřich.

Na krajském kole se představilo 27 hráčů v sólové hře v 9 kategoriích. Celostátní kolo je naplánováno na polovinu května do Prahy.

Jak uspěli žáci z domažlické ZUŠ Jindřicha Jindřicha
Sólová hra:
1. kat.: 1. Alfréd Kubec
2. kat. 1. Jiří Blacký (postup do celostátního kola)
5. kat.: 2. Alexandr Knížek
6. kat.: 1. Mathias Westerdijk
6. kat.: 1. Petr Šerlovský
8. kat.: 1. Karel Kuneš (postup do celost. kola + Absolutní vítěz)
9. kat.: 2. Jan Morysek
Ansámbly:
IV. kat.: 1. Bicí ansámbl TEP (postup do celostátního kola)