„Masopust slavíme každoročně přibližně v polovině února, ať je správný termín jakýkoli. Letos jsme ho měli mít v příštím týdnu, v sobotu 14. února, ale kvůli kapele, která neměla čas, jsme ho museli naplánovat o týden dřív," vysvětlil starosta obce Václav Němeček. „Ale myslím, že to nevadí, důležité je, že se lidi baví," dodal.

Za doprovodu kapely Šejnovjanka se v sobotu po obědě vydal po vsi průvod pětadvaceti maškar – potápěči, klaun, žába, kos, pekařky, ale i dýně a hroznové víno. Sám starosta byl letos za vrchního sládka smyšleného Mezholezského pivovaru a prodával Mezholezské pivo, k chuti jistě přišlo i pečivo z Pekařství Nyklová, inspirovaného seriálem Ulice.

Odpoledne se maškary přesunuly do místní hospody, která nedávno dostala novou výmalbu a nové židle, a oslavy zde pokračovaly večerní masopustní zábavou.

„Když jsme tradici masopustu před pěti lety obnovili, to, že se má průvod něčím pohostit, věděli jen ti starší obyvatelé asi ve dvou chalupách, mladší netušili. Teď už je to jiné, lidé jsou vstřícní a skoro u každé chalupy pro nás mají připravené nějaké pohoštění, klobásky, panáka něčeho dobrého a podobně," vzpomenul starosta. „Jsem rád, že jsme se opět všichni sešli, pořádáme řadu různých akcí a musím říct, že si zakládám na tom, že lidi v naší vesnici drží pohromadě," dodal.