„Hrajeme různé hry v lese nebo organizujeme sportovní soutěže. Celkem tady máme sedmnáct dětí, od dvou předškoláků až po osmou třídu,“ informuje hlavní organizátorka Vladimíra Holá a dodává, že v minulosti dům dětí Domino pořádal několik táborů, ale v Trhanově jsou nyní poprvé.

„Tábor je pořádán na motivy prvního dílu Harryho Pottera. Čteme knížku a snažíme se být jako v Bradavicích,“ uvádí hlavní organizátorka a dodává, že jsou nyní tak v půlce knížky.

„Děti si na začátku pobytu nejdříve kupovaly věci, jako jsou kouzelné hůlky a další takové předměty, aby se dostaly do Bradavic,“ říká Holá s tím, že nyní jsou rozdělené do čtyř družin, přesně jako v knížce.

Právě včera, ve středu 22. července, si účastníci tábora mohli vyzkoušet neobvyklou atrakci. Navštívili totiž Domažlice a tamní starou vodárnu s horolezeckou stěnou. Využili jsme příležitosti a vyfotografovali je přímo v akci.

Také nás zajímalo, zda mají chuť si tento tábor příští rok zopakovat a co všechno během uplynulé doby děti dělaly.

„Spíme na zámku a stravujeme se v zámecké kuchyni, takže dětem nic nechybí a moc si to užívají,“ pospíšila si s odpovědí Holá a dodala, že chování dětí je v pohodě a zatím bez úrazu: „Jen nás v pondělí při procházce chytil velký déšť, při kterém jsme hodně zmokli. Jinak si nemohu na počasí stěžovat.“

„Nejvíce se mi na táboře zatím líbila vybíjená a hra Famfrpál. Cítím se zde velmi dobře,“ uvádí předškolačka Alenka Pohanková.

„Líbí se mi tady všechno. Ze všeho nejvíce vzpomínám také na hru Famfrpál a vybíjenou,“ říká Kuba Milfort.

„Mně se také líbila hra Famfrpál a domů se mi nechce,“ nadšeně odpovídá Eva Märzová a Matěj Plšek doplňuje, že se mu zde líbí úplně všechno, všecičko.

„Ve čtvrtek máme v plánu závěrečný táborák. V pátek jsme v Trhanově naposledy, tábor zakončíme hledáním Kamene mudrců,“ ukončuje vedoucí Holá.

Jan Vydra