Vernisáž v Galerii bratří Špillarů, která je součástí Muzea Chodska a má své inspirativní prostory ve stejné budově jako Muzeum Jindřicha Jindřicha, se koná ve středu 18. října od 17 hodin. Zahájení výstavy, nazvané „Bez tlaku“, hudebně doprovodí Josef Stočes a Martina Morysková.

Autor studoval na pražské Akademii výtvarných umění (AVU) v ateliéru grafiky u Jiřího Lindovského a poté u Dalibora Smutného. Navíc v rámci studií absolvoval stáž v sochařském ateliéru Lukáše Rittsteina a na Faculdade de Belas Artes da Universidade do Porto v Portugalsku. V roce 2018 nastoupil na AVU jako pedagog v oboru grafiky.

Svou tvorbu už samostatně představil v Praze a na kolektivních výstavách zejména se Sdružením českých umělců grafiků Hollar. V Plzeňském kraji se účastnil sympozia na téma linorytu v Galerii Klatovy / Klenová. V letošním roce od března do srpna vystavoval spolu s Vojtěchem Trochou v Galerii Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře.

Vojtěch Hrubant vychází ve svých kresbách, grafikách i dalších výtvarných technikách často z přírody, figury či krajiny, ale také z krásy historických věcí nebo ze zdánlivě všedních okamžiků. Všechno jeho okouzlení umožňuje, že „jeho svět je jednou epický, jindy lyrický, někdy vážný a někdy zas humorný“.