Kmotry se stali jeden z nejlepších českých jazzmanů Milan Svoboda, Vladimír Strnad doprovázející šansoniérku Radku Fišarovou a virtuózka Irina Fojtíková – Kondratěnko.

„Už když jsem na něj poprvé hrála, bylo znát, že jde o úžasně citlivý nástroj. S tím se dá mazlit,“ uvedla Fojtíková, která s hledáním klavíru pro milované Domažlice pomáhala.

Na mimořádném koncertu u příležitosti křtu křídla a 30 let existence Kruhu přátel hudby hrála náročnou skladbu, napsanou J. S. Bachem původně pro housle. Tou chtěla posluchačům ukázat veškeré možnosti nástroje. „Teď potřebuje čas, takových sto hodin hraní, aby se opravdu naplno projevila jeho krása,“ dodala šéfka klavírního oddělení pražské konzervatoře.

„Všechna křídla této značky mají vyváženou kvalitu a tu si drží,“ vysvětluje ředitel MKS Domažlice Kamil Jindřich, proč sáhl právě po výrobku věhlasné německé firmy. „Před nákupem jej kromě paní Iriny prověřili i další její kolegové hudebníci. Poté jej měli dva měsíce v péči odborníci z firmy Piano – Voves,“ dodává o kompletně renovovaném nástroji.

Křídlo za 480 tisíc korun Domažlicím věnovala společnost Stavby mosty Praha, která zanedlouho začne v ulicích budovat kanalizaci za půl miliardy. Zástupce firmy před takřka zaplněným sálem přislíbil starostovi Miroslavu Machovi, že po čtyřiadvaceti měsících práce skončí a městu pořídí další hudební nástroj. To ještě netušil, že si zdejší umělecká škola moc přeje klarinet, jehož cena se šplhá k částce 180 tisíc korun. V umělecké škole také skončí klavír, na který se až dosud v sále MKS hrálo.