Přední klavíristka Irina Fojtíková – Kondratěnko, jazzman, skladatel a dirigent Milan Svoboda, zpěvačka, vynikající šansoniérka, muzikálová Edith Piaf Radka Fišarová a významný český klavírista Vladimír Strnad – to jsou kmotři koncertního křídla, které slavnostně pokřtí ve čtvrtek 21. ledna v MKS Domažlice.

„Koncertní křídlo jsme získali v tomto roce a jsem velmi rád, že nám je pokřtí kmotři zastupující různé hudební žánry – jazz, klasiku i šanson a muzikál. Všichni tři patří mezi významné osobnosti české hudební scény,“ říká ředitel MKS Kamil Jindřich.

Průvodcem slavnostním večerem, jehož začátek byl stanoven na půl osmou, bude rozhlasový a televizní moderátor, konferenciér kulturních, společenských a dalších významných akcí, průvodce řadou pořadů Českého rozhlasu Plzeň Stanislav Jurík.

„Křest nového koncertního křídla August Förster II je pro Domažlice velikou událostí. Zároveň si při něm připomeneme krásné výročí, jímž je 30 let existence Kruhu přátel hudby v Domažlicích. Chtěl bych tímto pozvat jménem MKS Domažlice všechny příznivce skvělé hudby nejen na zajímavou událost, ale hlavně na vynikající hudební výkony,“ zve ředitel Jindřich.