„Oficiálně je to erotická crazy komedie. Už jsem ji měl nějakou dobu napsanou, ale až teprve nyní dozrál čas, abychom ji dali. Není to nic vulgárního, ale je to poměrně dost otevřené dílo,“ řekl k připravovanému představení autor hry a režisér Kolofantů Martin Volf.

Děj se odehrává v sauně, v níž její zřizovatel udělal diskrétní hodinový hotel.
„Lidé se tam různě potkávají. Páry tam zažívají své osudy. Je to takové leporelo,“ pokračuje Volf.

Martin Volf nechal tuto hru raději uzrát, protože si ze začátku nebyl jistý, zda mu do toho herci půjdou.

„Je jisté, že herci  nebudou příliš oblečeni, když jsou v sauně. Překvapilo mě, že mé obavy byly zcela zbytečné. Všichni to přijali naprosto normálně a nikoho jsem nemusel přemlouvat. Myslím, že  mám cit pro to, aby to nebylo vulgární, ale jen odvážné. Krásné slečny, které máme v souboru, budou sice spoře oděné, ale ve vší počestnosti,“ vysvětluje s úsměvem režisér.

V Sauně si zahrají spíše ti mladší.

„V Předváděčce, která měla opravdu velký úspěch, si zahráli spíše starší herci, takže tentokrát se to trochu promíchá. Myslím, že si na nedostatek práce nebude moci stěžovat nikdo ze souboru. Tento rok je pro nás, nebojím se říci, kritický. Mimo to, že až do června budeme hrát Předváděčku, při tom studovat Saunu, musíme ještě secvičit představení na Kolovečský mlýn, který se koná letos v létě. Nebude to žádná legrace a herci přijdou o většinu svého volného času,“ dodal Volf.