„Chtěla bych v úvodu netradičně poděkovat Muzeu Chodska a Galerii bratří Špillarů, že jsme zde mohli uspořádat křest druhé knihy mojí dcery. Každá správná matka udělá pro svou dceru všechno, proto dovolte, abych vás zde přivítala,“ zahájila křest matka autorky Vendula Klimentová.

„Jsme taková malá velká rodina, naši přátelé jsou občas jako hvězdy. I když je někdy delší dobu nevidíme, víme, že někde svítí. Když je potřebujeme a myslíme na ně, oni se nám ozvou, nebo my jim. Ráda bych vás zařadila mezi své hvězdičky,“ přivítala přítomné Němcová.

Dále zmínila, že její knížky by nemohly vyjít bez podpory rodiny a přátel: „Když si občas něco ode mne přečetli, což jsem považovala za blábol, říkali, že se v tom našli a že mám psát dál.“

Křest knihy svěřila na první pohled nesourodé dvojici – starostovi Domažlic Miroslavu Machovi a pětinásobnému mistru ČR v rallye Václavu Pechovi mladšímu.

„Samozřejmě jsem souhlasil, když mne paní Němcová požádala o křest. Každé dílo, které vznikne v našem městě, je hodno poděkování a drobné podpory. Ale nejdříve jsem chtěl knihu vidět, nemohl bych křtít něco, s čím bych vnitřně nesouhlasil,“ uvedl mimo jiné starosta Mach.

„Ve mně úplně hrklo, když jsem byl požádán o kmotrovství této knihy. Kdykoliv byla ve škole literatura, tak mě posílali za dveře, abych něco nezkazil. Pro mne by bylo nepředstavitelné sestavit jedinou stránku. Je to pro mne, jako Západočecha, obrovská čest, že tu dnes jsem,“ vylíčil své pocity Pech.

Křtiny knihy se neobešly bez doprovodného programu, v němž vystoupily domažlické tančící seniorky a konzervatoristka, klavíristka Barbora Veitová. Ukázky z knihy přednesly studentky VOŠ, OA a SZŠ Domažlice.