Stanislav Zindulka je „velký herec malých rolí", divadelní, filmový a televizní veterán známý například ze seriálů Bylo nás pět nebo Vlak dětství a naděje.

Je držitelem Českého lva za vedlejší roli ve filmu Babí léto nebo ceny Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

Lepšího hosta si pořadatelé ani diváci nemohli přát. Čtyřiaosmdesátiletý herec byl plný elánu, hýřil vtipem a na každou, byť sebeobyčejnější otázku měl pohotovou a zábavnou odpověď.

Jelikož se Zindulka snad nejvíce proslavil seriálem Vlak dětství a naděje, zajímalo moderátora, zda ho někdy lidé stále neoslovují „srágorka" – tak Zindulkovi totiž v seriálu říkala jeho herecká partnerka Helena Růžičková.

„Ano, stalo se mi to i docela nedávno. V tramvaji mě pozorovala jedna paní – věděl jsem, že ke mě přijde, to já už poznám – a pak mě oslovila: 'Prosím vás, promiňte, ale nejste vy srágorka?' Řekl jsem, že ano, tak mi poděkovala a odešla," vzpomenul Zindulka.

Hlavním dárkem a často také velkým překvapením pro každého oceňovaného hosta Juniorfestu je pozvání jeho přátel a kolegů, až do poslední chvíle utajovaných.

Prvním z nich byl Zindulkův spolužák, režisér Václav Vorlíček, se kterým se neviděl již několik let.

Jelikož Stanislav Zindulka také vyučoval (mezi jeho žáky patřili herci, jako Oldřich Kaiser, Dagmar Veškrnová nebo Libuše Šafránková), přijeli ho na zámek překvapit i jeho dva studenti – Jitka Švandová-Morávková, která se v současnosti věnuje zejména loutkám, a také Steve Lichtag.

Lichtag, rodným jménem Zdeněk Loveček, je český režisér, cestovatel a spisovatel, který je známý především díky svým působivým dokumentům z podmořského světa.

Lichtag se krátce před Juniorfestem vrátil z Malediv a svého bývalého učitele v Erbovním sále obdaroval přívěskem ze žraločího zubu a přirovnal Zindulku k 'českému žralokovi' pro jeho nesmrtelnost a vitalitu.
Posledním hostem byl hercův syn Jakub Zindulka, který je po tatínkovi rovněž hercem. Na rozdíl od ostatních ve své zdravici nepopřál samotnému Zindulkovi, ale naopak popřál české kultuře, aby měla více takových lidí, jako je jeho otec.

Jelikož je Zindulka velkým milovníkem vážné hudby, zpestřila setkání vystoupení zpěváků, bratrů Hradeckých, a houslisty Ladislava Tichého.

Po besedě se všemi hosty převzal Zindulka Zlatou rafičku, ocenění za celoživotní tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež, a na závěr opět usedl za stůl, aby společně se svými přáteli rozdali obecenstvu Erbovního sálu autogramu.