Úkolem pověřil majitelku pražského nakladatelství Jonathan Livingston Evu Kaiserovou, která, jak sama říká, dokáže sehnat cokoliv.
Tato dáma jediný výtisk knihy objevila v knihovně ve Staněticích.

„Pustila jsem se do hledání a zjistila jsem, že to vůbec nebude snadné. Kniha totiž nebyla v žádné knihovně v republice a i na Aukru ji lidé marně sháněli. Štěstí se na mne ale usmálo a internet mi ukázal obec Stanětice. Okamžitě jsem se spojila s vedením obce a požádala, zda by mi tento jediný exemplář knihy půjčili, že bych ji ráda vydala. K mému úžasu byli velmi ochotní a místní knihovnice Hanka Hoffmannová mi ji dokonce dovezla do Prahy," popsala své pátrání Kaiserová.

Kniha Aby se děti divily vyšla v 15 tisícovém nákladu pouze v roce 1961. Je to kniha krátkých, dětských, hravých pohádek.
„Kniha už je v tiskárně a v květnu by měla vyjít i s poděkováním paní Hoffmannové a Staněticím. Myslím, že i dnešním dětem se bude líbit. Musí po ní samozřejmě sáhnout rodiče. A vyberou ji rodiče moudří, protože nejde o žádného Kačera Donalda, ale jedná se o skvěle napsané české pohádky," dodala Kaiserová.

Alois Mikulka napsal mnoho dětských knížek. Podle některých byly napsány večerníčky i divadelní představení. I dnes, ve svých 83 letech, je velmi vitální a projevil velikou radost, že jeho kniha pohádek po 54 letech opět vyjde.

Jediný výtisk knihy Aby se děti divily z roku 1961 už je zpět ve stanětické knihovně.
„Určitě koupíme nový výtisk této knihy a ten původní budeme v knihovně uschovávat jako vzácný poklad," řekla se smíchem Hanka Hoffmannová.