Koncert se konal v rámci turné “Japan-Czech Spring Tour 2010” Daniela Forró, českého hudebníka a skladatele žijícího v Japonsku, a japonského ženského souboru Sakura Ensemble.

Hráčky na japonskou citeru koto, biwu, šamisen či flétnu vystupovaly v tradičních kimonech, čímž jenom umocňovaly exotický zážitek z autentické a nekomerční japonské hudby.

Na koncertě zazněly vedle tradičních japonských skladeb i kompozice Daniela Forró, například „Nagaragawa“, kombinující japonskou a moravskou melodiku, „Improvizace na dvě japonské písně“ pro sólový klavír, skladba „Ukijo“ neboli „prchavý svět“, spojující japonskou píseň Sakura sakura a moravskou Ej, lásko, lásko či originální aranžmá úvodu Janáčkovy Sinfonietty. Sám Daniel Forró se postaral o klavírní doprovod a zasvěcené průvodní slovo ke každé skladbě.

Během krátké přestávky návštěvníci neodolali možnosti prohlédnout si exotické nástroje zblízka a někteří také využili ochoty jedné z hráček a vyzkoušeli si pod jejím vedením hru na tradiční japonský strunný nástroj biwa.

Přestože účast na koncertu nenaplnila očekávání pořadatelů, přítomní diváci se shodli, že šlo o jedinečný zážitek.

„Hudbu inspirovanou Japonskem člověk běžně slyší například z televize, ale poslouchat naživo skutečně autentickou původní japonskou hudbu tak, jak ji tady hrály dámy, to bylo jedinečné,“ popsal své dojmy z koncertu návštěvník Petr Kasl z Domažlic.