Pro radost svoji i potěšení druhých se svému koníčku - tvorbě podmaleb na skla věnuje AnnaKrocová z Domažlic. S jejími obrázky se mohli seznámit i návštěvníci víkendového Svatohavelského posvícení, které v sobotu pořádal milavečský Spolek Jiřího Bittnera.

„Dlouhá léta jsem pracovala jako malířka porcelánu,” začala svoje vyprávění paní Anna. Od této profese byl jen krůček k jejímu současnému koníčku.
„Je mi líto, že stará řemesla pozvolna zanikají. Je to škoda,” popisuje další z impulsů, který ji u inspirativního zájmu drží. Čas pro svoje hobby musí pečlivě nastřádat. „Mám mnoho vnoučat, je s nimi mnoho práce,” usmívá se Anna Krocová.

Náměty k tvorbě si vymýšlí podle svého uvážení. „Mám oblíbené světce, například Svatou Annu, maluji i další patrony, betlémy, výjevy z ročních období a motivy nacházím i v říkankách a básničkách,” popisuje šikovná výtvarnice.

Na posvícení v Milavčích u svého stolku malovala obrázek, k jehož vytvoření jí inspirovala chodská básnička Antonína Klášterského ´Hu vokýnka´.
„Lidé by se měli ke starším básničkám vracet, pročítat si je a předávat je i svým dětem. Ty může pro život ovlivnit i nepatrná knížečka,” připomíná Anna Krocová.