Do soutěže měl připraveny písně  Granada, kterou proslavil Milan Chladil, a píseň Asi od Pavla Nováka, kterou proložil i klarinetovým sólem.
Celkem letos obdržela pořádající agentura EMP Music 273 videonahrávek z České republiky i ze sousedního Slovenska. Z nich porota vybrala do semifinále 26 soutěžících a následně pak 10 do velkého finále ve Zlíně. Toho se zúčastnilo šest děvčat a čtyři chlapci.

„Na soutěž jsem se pečlivě připravoval i těšil. Když jsem ale slyšel v semifinále některé výkony ostatních soutěžících, nepomyslel jsem si, že se dostanu až tak daleko," hodnotí svoji účast ve zlínském finále Hradecký.

„Byl jsem tam nejmladším účastníkem  a podle hodnocení předsedy poroty pana Skalky jsem si vybral prý píseň dost těžkou. Přesto jeho hodnocení bylo velice kladné a pro mě povzbuzující," hodnotí úspěšný domažlický zpěvák a muzikant.

„Mně se ale tahle písnička zpívá perfektně a těžká mi nepřipadá. Všechny skladby, které si vybírám a zpívám, se mi  musí líbit. Nejraději zpívám ty, které kdysi zpíval a proslavil Waldemar Matuška, Pavel Novák nebo i Karel Gott," říká mladý zpěvák, který ve Zlíně obsadil sedmou příčku.

Výkony soutěžících posuzovaly ve Zlíně osobnosti, které mají své pevné místo v domácím showbusinessu. Mezi nimi byli publicista a moderátor Miloš Skalka, hudební skladatel Daniel Hádl a finalista Česko Slovenské Superstar Martin Harich, prezident festivalu Luděk Malár a textař Eduard Krečmar, hlasová  pedagožka Lída Nopová  a další.

Tato soutěž ale není jedinou, kterou v letošním roce Hynek absolvoval a v níž stanul na stupních vítězů.

Probojoval se do republikového kola soutěže Porta Melodie Praha, kde obsadil 2. místo. Dále v písňové soutěži Bohuslava Martinů získal v republikovém kole také 2. místo.

Také v celostátní soutěži Little Star v Litoměřicích se ve své kategorii  umístil na  2. místě a nyní ho ještě čeká soutěž v celostátním kole Junior talent Most 2014, která se bude konat v tomto týdnu.