V Erbovním sále zámku převzal nejen ocenění Zlatá rafička a řadu darů, ale setkal se zde i se svými spolupracovníky z pohádky S Čerty nejsou žerty, kterou natočil v roce 1985.

S Bočanem si na natáčení pohádky přišli zavzpomínat scénárista Jiří Just, skladatel Jaroslav Uhlíř, herečka Jaroslava Kretschmerová alias Dorota Máchalová, princezny Adéla a Angelína – Monika Pelcová a Dana Bartůňková a herec Ladislav Gerendáš, který hrál čerta Kočku. Telefonicky Bočana pozdravil i čert Vraník zvaný Janek – Ondřej Vetchý a nakrátko se zastavil i herec Jan Tříska.

Hosté pobavili zaplněný sál historkami z natáčení, herečky vzpomínaly na casting do role princezen i otravné Doroty, Gerendáš zase vyprávěl, jak nebezpečné bylo natáčení v pískovcových lomech, které se proměnily v peklo plné plamenů.

„Dva čerti chytli od ohně a museli je odvézt do nemocnice. A druhý den se mnou chtěli točit, jak se vznítím plamenem. Zkoušeli jsme raději u potoka a nějak jsem to naštěstí ustál," vzpomínal Gerendáš.

Hynek Bočan ochotně odpovídal na dotazy diváků a zmínil například, že scéna, kdy se pod Dorotou Máchalovou utrhla pekelná váha, nebyla plánovaná. „Zachránil to Karel Heřmánek, který zaimprovizoval a prohlásil známé 'strhla nám váhu'," vzpomenul Bočan.