Osmnáctiletý Hynek v nabité konkurenci nejvíce oslovil diváky finálového večera soutěže Česko zpívá, které se konalo v Trutnově, a získal Cenu publika a účast v TOP 10. Jeho mladší bratr Patrik se ve své věkové kategorii dokázal dostat do TOP 10 během dvou dní hned ve dvou kláních – zmíněném trutnovském a také v litoměřické Little star.

10. ročník mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá 2016 se konal ve Společenském centru UFFO v Trutnově. V konkurenci 371 soutěžících se do výběrového kola kvalifikovalo jen 195 účastníků.

V porotě zasedli producenti, manažeři, hudebníci, ale i další celebrity a představitelé společenského dění ve městě.

Oba bratři porotě a publiku zazpívali písně hlavně z repertoáru Karla Gotta, který je pro ně velikým vzorem.

Patrik soutěžil v Trutnově v kategorii sólisté 9-14 let s písněmi Má první láska se dnes vdává a Lady Karneval, Hynek v klání sólistů 15-26 let přednesl songy Stokrát chválím čas a Stín katedrál.

PATRIK HRADECKÝ se v soutěži Little Star dostal mezi TOP 10.

„Bylo to úžasné, ale zároveň i velmi náročné. Celé sobotní dopoledne jsme trénovali slavnostní nástup, choreografii, ale i zpěv s doprovodem klavíru k vybrané písni. Byli jsme po celou dobu v péči vizážistů a kadeřníka, kteří nás na galavečer ostříhali, učesali a připravili. Po celý den s námi byli i fotografové, novináři a reportéři. Bylo to super, moc jsem si to užíval," popisuje Hynek.

V programu kromě deseti nejlepších soutěžících vystoupili i zpěváci Kamila Nývltová, Josef Vágner, Jan Bendig a Bohuš Josef.

Pěvecké výkony ve finále hodnotila odborná porota, VIP porota, která byla složena ze zástupců partnerů soutěže, a mediální porota. Úkolem soutěžících bylo zazpívat jednu píseň dle vlastního výběru a druhou si museli vybrat z nabídky 30 finálových písní. Tuto píseň nacvičili s profesionálním klavíristou a před publikem ji zazpívali s doprovodem klavíru.

Hynek si podmanil srdce posluchačů a získal Cenu publika. „Moc si toho vážím a mám velkou radost, že jsem oslovil tolik posluchačů za tak krátkou dobu. Zpívám rád a zpívám hlavně pro lidi. Takže moc děkuji, že jsem právě tuto cenu získal. Hodně to pro mě znamená a zase mě to povzbudilo do další práce," konstatoval Hynek Hradecký.