Předloni získali zlato, vloni bronz a letos jsou stříbrní. Budoucí kuchaři, žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Horšovský Týn bojovali i tento rok ve finále kuchařské soutěže Vaříme s regionální potravinou. Ta se konala v sobotu na gurmánské akci Apetit Festival v Plzni.

„S druhým místem byli žáci spokojení a já jsem také," prohlásil trenér horšovskotýnského kuchařského týmu a učitel odborného výcviku Dušan Rybák. „Věřil jsem, že bychom mohli i vyhrát, ale byla opravdu silná konkurence, takže zklamaní rozhodně nejsme," dodal.

Týden před soutěží trénovali žáci každý den. Na přípravu menu jim učitel Rybák dával jen dvě hodiny, během soutěže pak měli čtyři.

Soutěžní menu muselo splňovat důležité podmínky – muselo být vytvořeno nejméně z jednoho druhu Regionální potraviny Plzeňského kraje a mělo vystihovat tradice a být typické pro Plzeňský kraj.
Horšovskotýnští letos připravili filátko z candáta, pečený králičí hřbet ve slanině s omáčkou a jáhlový nákyp s ovocem.

Soutěžní menu pak hodnotila odborná porota v čele se známým kuchařem Zdeňkem Pohlreichem. Mezi její členy patřili i náměstek hejtmana Václav Šimánek, předseda Krajské agrární komory Jaroslav Šíma, executive Chef Angelo Hotel Pilsen Petr Cuřín, executive Chef Parkhotel Plzeň František Eger a executive Cherf, F&B Manager hotel Purkmistr Plzeň Václav Pach.

Třetí místo oceněné šekem na 10 tisíc korun obdrželi studenti Hotelové školy v Plzni, Horšovskotýnští na druhém místě získali šek na 15 tisíc korun. Vítězem se stali mladí kuchaři ze Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech, kteří si odnesli šek na 20 tisíc korun a stejně jako ostatní týmy pohár Plzeňského kraje a koš s Regionálními potravinami.

Někteří žáci se soutěže zúčastnili již potřetí, a mají tedy na kontě první, druhé i třetí místo za chutné pokrmy, které se svými spolužáky vytvořili.

„Ti, co připravovali pokrmy, si popravdě samotný Apetit festival ani moc neužili, protože krátce po skončení soutěže začalo pršet a museli jsme jet brzy domů. A Zdeněk Pohlreich na nás bohužel moc času neměl, protože připravoval vlastní pokrmy," poznamenal na závěr učitel Rybák.

Soutěžní menu SOŠ a SOU Horšovský Týn:

Předkrm: Filátko z candáta s teplým čočkovým salátem na opečené cuketě s pečeným cherry rajčetem a fritovaným česnekem

Hlavní chod: Pečený králičí hřbet ve slanině s rozmarýnem a smetanovou omáčkou, baby karotkou, cukrovým hráškem a karlovarským knedlíkem

Moučník: Jáhlový nákyp s ovocem, hruškovým rozvarem s medovinou, zkaramelizovanou hruškou a malinami

Soutěžní tým SOŠ a SOU Horšovský Týn:

Michaela Dubová, Radka Tejnorová, Pavlína Deckerová, Albín Augustín Balát, Ivanna Didych, Michaela Křížková (všichni 1.K), Iveta Wimmerová (1.C), Eva Matulková, Zbyněk Korpáš, Kristýna Cifrová (3.K)