Film bude totiž tentokrát obohacen o světovou technologickou novinku ve vylepšení obrazu u vybraných 3D filmů vysokorychlostní projekci HFR.

Přelomový formát High Frame Rate znamená promítání filmu s frekvencí 48 snímků za sekundu namísto standardních 24 snímků.

Dvojnásobný počet snímků za sekundu, než bylo běžné, tak přináší doposud nepoznanou ostrost obrazu přirovnávanou k realitě, jak ji skutečně vidí lidské oko. Vyšší snímkovací frekvence také znamená plynulejší, hmotnější, živější a věrnější obraz.

HFR film vypadá zcela jinak, než jak je divák běžně zvyklý. Film ze začátku působí velmi zrychleně a pro někoho možná i nepříjemně, jelikož mozek musí vnímat dvakrát víc vizuálních informací za vteřinu, než je u sledování filmu zvyklý. Je proto třeba u filmu setrvat a po chvíli si divák začne na odlišnosti zvykat a pohyby na plátně začne vnímat přirozeně.

První, kdo se v nápadu využití HFR zhlédl, byl režisér Peter Jackson. Film, který revoluční HFR technologii uvedl do praxe a který bude horšovskotýnské kino ve středu od 18 hodin promítat, je tedy druhý díl fantasy trilogie Hobit s podtitulem Šmakova dračí poušť.

Film bude promítán ve 3D a s dabingem. Speciální vstupné činí 80 korun. Vstupenky si můžete rezervovat on-line na webových stránkách www.mkzht.cz.