Bude jím plzeňský rodák, známý herec a věčný optimista Pavel Nový.

„Pozvali jsme ho už vloni, bohužel musel odřeknout, neboť měl natáčení," podotýká zastupitel Jiří Anderle, předseda Výboru pro kulturu a sport městyse Klenčí.

„Do Klenčí se těším, protože jsem nikdy na Chodsku o masopustu nebyl. Dělám už si hlad na dobrou náladu," uvedl Deníku Pavel Nový.

Za život sice sehrál řadu divadelních, seriálových i filmových rolí, tentokrát ho však čeká velká premiéra. V Klenčí bude mít masopustní řeč krátce předtím, než bude tamní Masopust popraven katem.

„Masopustní řečník, to jsem tedy opravdu ještě nikdy nebyl. U nás na vsi bývá masopust docela živý a bujarý, takže pár zkušeností už mám," dušoval se herec.

Pojede tedy do Klenčí pln očekávání, jak vše dopadne?

„Ano. Nevím, co mě čeká a co mne nemine. Vím jen to , že výtěžek z masopustu půjde na koňský útulek. S panem Anderlem se znám ze Železné Rudy, konkrétně jsme se tam už dvakrát potkali na Festivalu piv u Franty Strnada na Belvederu. Loni mi tenhle masopust nevyšel, ale tentokrát ano a už se moc těším," říká Nový.

Nebylo od věci se zeptat, co mu Klenečtí slíbili, na co ho nalákali. „Doufám, že dostanu najíst a k tomu také nějaké dobré pivo," konstatuje.

Řada lidí si Pavla Nového, a to sice v případě, že není v kostýmu na jevišti či při nějaké společenské akci, pamatuje oblečeného v kraťasech, a to někdy i v době, kdy je řada lidí dávno odložila. Prozradí, zda tomu tak bude i v Klenčí?

„Do Klenčí přijedu v kraťasech, abyste byla klidná. Já beztak jiné kalhoty nemám," opáčil.

Zajímalo nás, zda má v souvislosti s návštěvou Chodska nějaké speciální přání.

„Upečte něco, co mají vaše děti rády – nejlépe chodský koláč," reagoval herec. Zda jeho přání bude vyslyšeno, bude zřejmé až v sobotu odpoledne.

Co o masopustu v Klenčí čeká

Sraz masek v hospůdce U Psůtků v 11hodin, kde bude v salonku možné zakoupit masky, převléct a připravit se. Úderem 14. hodiny vyjde průvod masek v čele s kapelou Sedmihorka po kopci (kudy vedla stará císařská poštovní cesta) až k parkovišti u továrny nad Klenčí.

Poté půjde průvod v čele s povozem vezoucí živého Masopusta a soudek chodovarské třináctky. Za nimi poveze v kočárku Masopustova žena, respektivě vdova jejich synka – malého Masopusta. Předvojem jim budou jezdci na koních z miřkovského útulku pro týrané koně „S.O.S. Život pro koně" a Ještěrka - protiletadlový dvoukanon.

Za zvuků hudby a zpěvu projde průvod po hlavní silnici celým Klenčím až k vlakovému nádraží. Na prostranství mezi nádražím a restaurací U Nádraží pronese známý a populární herec Pavel Nový z přistaveného valníku, který poslouží jako podium, masopustní řeč směřovanou k malému Masopustovi.

Zmíní se o špatnostech, kterých se jeho táta za uplynulý rok dopustil. Následně bude Masopust sťat katem. Po skončení popravy, potvrzení řezníka a čerta o neživotě Masopustově se přítomní přesunou do sálu kulturního domu, kde přibližně od 16 hodin proběhne Masopustův pohřeb a po něm pak začne Masopustní zábava, s bohatou tombolou a se vstupem pro všechny zdarma!!!