Sdružení vzniklo v lednu před dvěma roky, pro název si uskupení fotografů vybralo počáteční písmena slov FOTOgrafie – KOMpozice – POSTprocesing.

Členové FotoKomPostu vycházejí na lovy beze zbraní do přírody, ale neomezují se pouze na fotografování rostlin a zvířat, neboť cílem jejich objektivů je i širý prostor, kde žijí.

A právě tuto sobotu 29. března zvou na setkání a vernisáž výstavy nazvané Svět, jak ho vidíme my. Uskuteční se od 14 hodin v Domově pro seniory v ulici Prokopa Velikého 689 v Domažlicích (nový městský penzion vedle staršího v Baldovské čp. 638) . Do těchto prostor se vrací po necelém roce od otevření předchozí výstavy.

Co chce FotoKomPost tentokrát ukázat?

„Jitka a Richard Unverdorbenovi předvedou fotografie z posledních masopustů. Já a můj syn Tomáš ukážeme přírodu, hlavně ptáky, zvířata a brouky.

Z přírody.

Lukáš Kazda a Radek Lauko jsou krajináři, takže představí fotografie toho, co je možné vidět venku," odpovídá za sdružení Bohumil Vopat.

Ukáže jiný úhel pohledu

FotoKomPost má i člena, který se na svět musí dívat z tak trochu jiného úhlu pohledu, což může být velice zajímavé.

„Máme člena, který je postižený a upoutaný na vozíku. Jmenuje se Olda Krýsl a je z Holubče. Loni se s námi spojil a ptal se, zda jeho fotky jsou vhodné na to, být na výstavě. Já mu tehdy řekl: ‚To není o tom, jestli jsou vhodné, nýbrž o tom, zda to chceš dělat.' Letos s námi vystavuje poprvé a představí své nádherné černobílé fotografie. Tenhle človíček vidí svět úplně jinak, dívá se na něj ze dvou koleček. Některé fotky má silně emotivní," prozrazuje Vopat s tím, že na výstavě bude rozhodně na co koukat.