Sál Kulturního domu Holýšov v pátek večer zaplnilo 416 platících návštěvníků, nemluvě o muzikantech a vystupujících.

Na plese se totiž představily taneční skupiny Sophia a Lady Dance, koktejly návštěvníkům připravovali barmani z Amigos cocktail baru Plzeň. Hlavní hvězdou večera pak byl dle očekávání známý zpěvák Vladimír Hron, který to s Holýšovskými rozpálil i přímo na parketu.

Celým večerem provázela moderátorka Mili Kopecká, k tanci a poslechu hrál orchestr Timbre Music, který si návštěvníci obzvláště pochvalovali.

„Kapela dělá bál. A tahle byla opravdu skvělá," řekl starosta Holýšova Jan Mendřec. „Hodně se líbila hostům z Německa, kteří říkali, že takhle kvalitní kapelu by u nich nezaplatili," podotkl.

Na ples totiž dorazili stejně jako v minulém roce čestní hosté – sedmičlenná delegace z německého partnerského města Kümmersbruck. Opět přijel starosta Roland Strehl, Birgit Singer-Grimm či Markus Gras.

„Ples mívá každoročně velmi dobrou úroveň a bylo tomu tak i letos," zhodnotil starosta. „Zastavovali mě lidé a pochvalovali si, jak je ples pěkný, nevznikly žádné problémy nebo výtržnosti, hudba hrála ještě ve dvě hodiny ráno a někteří návštěvníci odcházeli až ve čtyři."

Samozřejmostí Městského plesu byla bohatá tombola a ani v letošním roce nemohl chybět fotokoutek místní fotografky Patricie Behenské, ve kterém se návštěvníci mohli nechat zvěčnit se svými starými i novými přáteli.

Martina Venclová s přítelem Zdeňkem Kůstkem navštívili holýšovský ples již potřetí.

„Líbí se nám tady vždycky, moc do společnosti nechodíme, takže tohle je taková naše každoroční společenská chvilka. Ples se moc povedl, letos se nám líbila kapela, opravdu stála za to. Pro nás osobně mnohem lepší než Hron," zhodnotili.

Chválou nešetřila ani další návštěvnice Miroslava Haberlová ze Kdyně.

„Tentokrát jsem si udělala radost a koupila jsem si i nové červené šaty. V tom, v čem chodím na bály tam u nás, bych asi už dělala trochu ostudu. Holýšov je něco jiného než ostatní bály, myslím, že tady je to o úroveň výš," dodala na závěr.

Příští týden, v sobotu 20. února, se v Kulturním domě v Holýšově koná další, tentokrát 36. Sportovní ples. Pořádá ho oddíl ledního hokeje HC Holýšov. K tanci a poslechu bude hrát Holýšovská trojka, připraven je pestrý program.