Zbrusu nové filmy, jež nadchnou děti a možná i dospělé nabídne Dětský filmový festival, který se v kině v Horšovském Týně koná od pondělí 23. do středy 25. února.

V pondělí v 16 hodin začne festival pásmem pohádek pro nejmenší Vláček kolejáček, ve kterém děti uvidí například Ferdu Mravence, Krtečka a další pohádkové hrdiny. V úterý je ve stejný čas na programu animovaná Cesta na měsíc a ve středu, opět od 16 hodin, nejnovější česká pohádka Peklo s princeznou.

„Je skvělé, že se nám tak krátce po premiéře podařilo získat pohádku Peklo s princeznou, ve které návštěvníci uvidí například Jiřího Mádla a Terezu Voříškovou, ale také Petra Nárožného, Václava Postráneckého či Zlatu Adamovskou,“ uvedla ředitelka pořádajícího Městského kulturního zařízení Horšovský Týn Leona Císlerová a pokračovala: „Další novinkou je trojrozměrný animovaný film Cesta na měsíc, pro jehož sledování dostanou diváci speciální 3D brýle.“

Každé dítě se přitom může těšit i na dárek. „Díky sponzorům bude opět připravena tombola, ve které vyhrává každý. U vstupu si děti vylosují lístek s číslem a ještě před představením si ho vymění za balíček z tomboly,“ poznamenala Císlerová a dodala, že i letos se mohou všichni příchozí, děti i dospělí, těšit na ´festivalové vstupné´. „Na všechna představení stojí vstupenka 35 korun, což rodiče určitě ocení,“ dodala ředitelka MKZ H. Týn.

Vstupenky na kterýkoliv festivalový den si můžete pořídit také v předprodeji v Regionálním informačním centru na náměstí v Horšovském Týně nebo si je rezervovat na tel. č. 379 415 151 .