V neděli bude v duelu s dvaadvacetiletou Lenkou Pietrovou usilovat o postup do finále.
„Rozhodl jsem se pro slavnou píseň, kterou zpíval Luciano Pavarotti Caruzo. Pojednává o posledních dnech slavného italského tenoristy Enerika Caruza. Původem italskou píseň zazpívám v českém originále,“ říká Milan Sulej s tím, že tato jak rozsahově, tak výrazově velice náročná píseň, je druhou variantou. Na vystoupení se pečlivě připravoval za odborné asistence profesorky Konzervatoře J. Ježka Lídy Nopové a své kamarádky, zpěvačky Jitky Mühlbauerové.

„Původně jsem chtěl zpívat píseň O Sole Mio, ale v sobotním semifinálovém kole ji bude zpívat kolega Patrik Palik, tak jsem musel zvolit jinou,“ pokračuje Sulej.
Ještě než Milan Sulej odjel do Bratislavy, kde se nedělní semifinálové kolo Talentmanie koná, čekalo ho natáčení vizitky soutěžícího, která poodhalí jeho soukromí.

„Natáčení bylo dost náročné, sice pohodové, ale únavné. Trvalo téměř tři hodiny. Nejdříve jsme natáčeli v Domažlicích a pak jsme se přesunuli k nám domů do Hluboké. Nebyli ušetřeni ani rodiče. Maminka nejdřív protestovala, ale pak se nechala přesvědčit k rozhovoru a nakonec to všechno oplakala,“ popisuje natáčení Sulej.

Ačkoliv se semifinálové kolo koná až v neděli, odjet musel do Bratislavy už ve čtvrtek ráno. Na dlouhou cestu se vydá Milan Sulej sám, bez doprovodu.
„Ještě nevím jestli pojedu vlakem, nebo autem. Smutno mi nebude, protože v Bratislavě na mne budou čekat kamarádi, kteří mě podpoří i při mém vystoupení,“ říká.

Od čtvrtečního rána čeká Milana Suleje kolotoč, který bude absolvovat až do neděle a jak sám řekl, než dojde k soutěžnímu vystoupení, všichni se sotva držíme na nohou.


„V pátek nás čeká první zkouška v devět hodin ráno. Musíme projít zvukovou, pohybovou a kamerovou zkouškou. Naučit se musíme všechny odchody a příchody. Je to vysilující, ale náročné hlavně na psychiku,“ popisuje Sulej.

I kdyby to mělo být Sulejovo poslední vystoupení v soutěži, nestěžuje si.
„Jsem šťasten, že jsem se dostal takhle daleko. Z dvaceti osmi tisíc lidí jsem se dostal mezi dvaasedmdesát nejlepších ze všech oborů, z toho jen osm zpěváků. Byl bych neskromný, kdybych už tohle nebral jako obrovské ocenění. Neznamená to však, že do svého nedělního výkonu nedám všechno. Zdravím celé Chodsko a předem děkuji všem, kdo mi budou držet palce a pošlou mi hlasy,“ dodává Milan Sulej.