K tomu, aby se dala udělat dobrá věc, stačí někdy opravdu málo. Především nápad, dále chuť a zároveň i ochota druhých. Na tu vsadili Draženovští, když se rozhodli uspořádat už podruhé benefiční koncert v kapli Panny Marie u Dobré Vody.

„Měli jsme štěstí, když jsme se obrátili na ty, kteří zde dnes vystupují. Nejenže nám vyšli vstříc, ale musím ještě podotknout, že se všichni zúčastnili benefičního koncertu bez nároku na honorář,“ vysvětlila nám za nádherné hudební kulisy ženského sboru Canzonetta Eva Sladká, která v té chvíli střežila skleněnou ´kouli´, do které příchozí vhazovali bankovky.

Přímo do očí bila mezi stovkami a dvoustovkami tisícikoruna.

„Tu nám věnoval pán z Horního Baldova,“ ukojila naši zvědavost Sladká.

„Jsem na naše děti moc pyšná, hlavně na ty nejmenší, které si teprve zvykají na publikum,“ podotkla Zlata Jahnová po vystoupení Draženováčku, který pod jejím vedením benefici zahajoval.

Na pomyslném pódiu před oltářem se pak ještě vystřídali účinkující Terezy Paidarová a Šustrová, Patrik a Hynek Hradeckých, Marie Kupilíková, Radek Zuber i Václav Dufek a jeho kolega z kapely Loutky. Velkým zážitkem pak byla také hra Jany Kopáčkové na varhany. Kaple byla plná, lidé posedávali i venku, kde jim dění uvnitř zprostředkovaly reproduktory.

„Celkem se podařilo shromáždit 25 254 koruny. Byl jsem na konci koncertu dojatý, byl to krásný zážitek. Jsem rád, že na koncert přišli lidé z širokého okolí a hodláme v koncertech pokračovat. Budeme zvažovat, jak co nejúčelněji peníze u Dobré Vody použijeme,“ řekl nám starosta Draženova Štěpán Sladký.