Autor nové minihry a režisér spolku Emil Hofman sáhl tentokrát do úplně jiného soudku.

„Tato hra je krok stranou od dosavadního repertoáru Karla. Je to první pokus o divadlo. Z toho důvodu vystupujeme i pod jiným názvem a to Ďes, což znamená Divadelní experimentální studio,“ řekl Hofman.

Komorní příběh zavede diváky do bytu muže, který se nachází v těžké životní situaci. Ačkoliv vše u něj začíná a končí, děním okolo zůstává nedotčen. Zatímco muž odchází pro občerstvení pro první nezvané návštěvníky, pojišťováka a duchovního, setkávají se v jeho nuzném bytě další postavy příběhu.
Diváci se mohou těšit i na zbrusu nové herecké tváře. Stěžejní postavu pomalého a poněkud ´zabržděného´ muže mistrně ztvárnil Karel Šmirkl a v roli výmluvného pojišťováka se představí Radovan Ridel.

Další příjemnou změnou, která na diváky čeká, je nová scéna. „Chtěli jsme vytvořit komorní prostředí. Hledali jsme v Domažlicích vhodný sál, ale vždy mu chyběla možnost zatemnění. Pak nás napadlo postavit pódium pod balkonem ve velkém sále MKS a myslím, že se nám to povedlo,“ pokračuje Hofman.

Premiéry komediálně laděného příběhu s hořkosladkou příchutí si mohou diváci vychutnat v neděli 19. června od 18.30 a 20.30 hodin v MKS v Domažlicích.