Umělkyně Paula, ve skutečnosti devětatřicetiletý Lukáš Vyvlečka, vystupuje už patnáct let se skupinou Screamers, která tento pátek od 19 hodin předvede v kině v Horšovském Týně jedinečnou travesti show.
Vyvlečka je původním povoláním zemědělec, k travestii na jevišti se dostal zcela náhodou, když navštívil jeden klub s travesti představením a majitel ho vyhecoval, aby si to z legrace vyzkoušel.

„Když viděl, že mi to celkem jde, navrhl mi, abych u něj o víkendech vystupoval, že si tím přivydělám nějakou tu korunu. Nakonec se z toho pro mě stalo zaměstnání, které mě už patnáct let živí," popsal Vyvlečka.
Na jevišti ztvárňuje Helenu Vondráčkovou, Ilonu Csákovou, Lucii Bílou, Heidi Janků a mnoho dalších nejen ženských postav.

„Nejraději imituji Dana Nekonečného," říká Vyvlečka. Kostýmů pro různé postavy má nepočítaně. „Garderoba skupiny Screamers by vybavila nejeden  kabaret.  Sám nevím, kde je mám  skladovat," říká travestita.
Oholit se, nalíčit a proměnit se například v Helenu Vondráčkovou zvládne za čtvrt hodiny.

„Neděláme ze sebe dokonalé ženy. Neholíme si nohy, protože jsme kluci a diváci ví, že děláme satirický program," vysvětluje umělec s tím, že nestačí jen změnit vizáž, ale je zapotřebí naučit se pečlivě i gesta osoby, kterou imituje. Musí trénovat, aby dokázal napodobit ženu.

„Každé dobré číslo se musí pořádně nacvičit. Triky ale neprozrazuju, byl bych bez práce," směje se Vyvlečka a poznamenává, že se nikdy nesetkal s negativními ohlasy či dokonce opovržením nad tím, co dělá.

A co podle Vyvlečky láká stále více diváků, aby navštěvovali travesti show?

„Jsme antidepresivum, jak napsala Markéta Mayerová v knize Muži na podpatcích aneb Skupina Screamers," vysvětluje Vyvlečka a připomíná, že autogramiáda knihy bude na pátečním představení v Horšovském Týně.

Lístky na páteční show můžete koupit v předprodeji v informačním centru v Horšovském Týně, telefonní číslo je 379 415 151.