„Soutěž se koná vždy jednou za tři roky a školy se při jejím pořádání střídají. Tentokrát to připadlo na nás. Je zde spousta velmi talentovaných zpěváků a porota to nebude mít lehké,“ řekla ředitelka domažlické ZUŠ Jiřina Holoubková.

Těžké to neměli jen porotci, ale i samotní zpěváci. Okouzlit a přesvědčit přísnou sedmičlennou porotu nebylo snadné.

Zpěváci byli rozděleni do devíti kategorií, a to podle věku. Zajímavé byly právě věkové rozdíly soutěžících. Zatímco nejmladší účastnicí byla osmiletá Terezie Turečková ze ZUŠ Kdyně, nejstarší soutěžící ze stejné školy Barbora Horská letos oslaví dvacetiny.

Po celodenním pěveckém maratonu vybrala odborná porota třináct nejlepších zpěváků, kteří budou náš region reprezentovat v krajském kole. Nejvíce, a to hned devět zástupců, vyšle domažlická, tři kdyňská a jednoho staňkovská základní umělecká škola.


„Jsem ráda, že jsem mohla přijet do tohoto zpěvavého kraje. Všichni jste zpívali velmi pěkně. Velice si vážím práce vaší i vašich učitelů. Na výsledcích je poznat, jaký kus práce máte za sebou,“ pronesla předsedkyně poroty těsně předtím, než výhercům předala diplomy.


Mezi oceněnými, kteří postupují do krajského kola byl i Michal Švec z Mrákova. Ačkoliv se v den soutěže dozvěděl nepříjemnou zprávu, dokázal zazpívat tak dobře, že získal první místo.

„Nedávné jsem zpíval v soutěži Česko zpívá a postoupil jsem do Prahy, dnes jsem se dozvěděl, že další postup už jsem neustál. Proto mám radost, že se mi podařilo postoupit do kraje v této soutěži, a je to pro mě úžasný pocit. Zpívám už šest let a jednou bych se zpěvu chtěl věnovat naplno,“ řekl Michal Švec.