Diváci uslyší průřez vánočním repertoárem Čechomoru i největší hity skupiny.

Vánoční písničky z alb Sváteční Čechomor, Čechomor v Národním a Svátečnější Čechomor doplněné o největší hity skupiny poprvé zazněly už v předvečer prvního adventního víkendu v Prostějově a celé turné vyvrcholí 19. prosince v pražském Fóru Karlín.

Po loňských velmi úspěšných vánočních koncertech, na kterých Čechomor doprovodilo Heroldovo kvarteto, si Čechomor pozval i letos řadu zajímavých hostů. Ženských sólových partů v písničkách Čechomoru se ujme zpěvačka Martina Pártlová. Druhou polovinu turné (po Horšovském Týnu) pojme Čechomor neotřele, a to prolnutím s nekompromisními rytmy japonských bubnů, které rozezní japonský hudební skladatel, producent a hráč na tradiční samurajské bubny a flétnu šakuhači Joji Hirota a jeho bubenická skupina Taiko Drummers. Pro pražské fanoušky si Čechomor tentokrát kromě již zmíněných umělců připravil překvapení v podobě speciálního hosta koncertu, kterým bude charismatický mladý houslový virtuos Jan Mráček, vítěz Mezinárodní houslové soutěže Fritze Kreislera ve Vídni.

„Chtěli jsme svým fanouškům přinést zase jiný pohled na náš adventní repertoár," říká Karel Holas, kapelník, houslista a zpěvák skupiny Čechomor a pokračuje: „Spojení s tradičními japonskými nástroji, jako jsou flétna šakuhači či japonské samurajské bubny taiko, nám přišlo natolik zajímavé, že jsme požádali našeho přítele Jojiho Hirotu, se kterým jsme poprvé spolupracovali už v roce 2005 na albu Co sa stalo nové, aby se ujal úprav části našeho adventního repertoáru."

Zdroj: archiv

„Když před turné připravujeme repertoár a začneme přemýšlet o hostech svých koncertů, vždy se těšíme, že naši hosté přinesou do písniček Čechomoru čerstvé nápady, nové podněty a energii," říká frontman Čechomoru František Černý. „Troufám si říci, že díky tomu je každé naše turné jiné a něčím vždy překvapí. Ostatně přijďte se přesvědčit sami," dodává František Černý.

Na všech koncertech v rámci turné představí Čechomor činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se už 15 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým.

„Čechomor s Pomocnými tlapkami spolupracuje nepřetržitě již deset let. Cílem tohoto spojení, na kterém spolupracujeme s pojišťovnou Kooperativa, je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá," říká kapelník Čechomoru Karel Holas. „Jsme rádi, že tisíce našich fanoušků, ať už prostřednictvím DMS nebo nákupem propagačních předmětů či speciálních CD, na činnost Pomocných tlapek přispěly a patří jim za to náš obrovský dík," dodává Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor.