Letos se přihlásilo 10 závodníků a jak konstatoval při losování pořadí hlavní pořadatel Vladimír Černý, na start se jako každý rok postavilo i několik nováčků. Letošní ročník se oproti loňskému musel obejít bez dívčího zastoupení, mladou generaci reprezentoval třeba Pavel Kolář z Uhliště, jehož otec Miroslav jezdí do Libkova každým rokem.

Pozornost diváků se soustředila na duel Jiřího Červeného z Úsilova a domácího Radka Němečka a jestliže putovní pohár starosty obce pobýval celý rok v Úsilově, letos se vrátil do Libkova. Němeček zajel nejen nejlepší čas, ale také nový traťový rekord – 450 metrů couvání s valníkem zvládl za 4 minuty 26 sekund! O pouhých 31 sekund za ním absolvoval trať Jiří Červený a na pomyslné ´bedně´ tak zaujal druhý stupeň. Třetí byl Miroslav Rubáš ze Srb s časem 5,42 min.

Hudební podbarvení průběhu závodu obstarala country kapela Psanec Kid & spol., večer pak pokračoval taneční zábavou na plovoucím parketu.
„Diváků přišly tři stovky, a bylo to možná méně, než jsme čekali,“ řekl po vyhlášení výsledků a předání cen místostarosta Libkova Josef Kohout. „Možná to je i počasím, i když dneska byl po delší době první den, kdy nepršelo…“

Průběh celého podvečera byl ve znamení setkávání známých a přátelské, uvolněné atmosféry – zásluhu na tom měl nejen hladký průběh soutěže, ale také zajištěné občerstvení na grilu a s dobře vychlazeným pivem.

Příští rok bude důvod k oslavě – couvání v Libkově bude už desáté!

Čtenář – reportér Zdeněk Huspek, Loučim