Ocitneme se v 18. století, v době císařovny Marie Terezie, která vládla z rakouského trůnu i českým zemím. O tuto atmosféru se má postarat historická hudba, dobová móda, tanečnice, šermíři, komedianti nebo kejklíři. Chybět nebude podle pořadatelů ani tržiště, ukázka zbraní či katovského řemesla, dospělí i děti si mohou také zasoutěžit. A to všechno zdarma bez vstupného včetně koncertu zpěvačky Lenny od 19 hodin a závěrečné ohňové show v duchu historie a romantiky od 21 hodin.

Lenny si sama nalezla svůj styl a už několik let patří k nejvýraznějším osobnostem české populární hudby, aniž by musela připomínat, že je dcerou stále obdivované Lenky Filipové. „Zpěvačka a autorka Lenny je čerstvou držitelkou Ceny Anděl, její nejúspěšnější album Hearts pohnulo s popovou scénou po celé Evropě,“ zdůrazňují organizátoři koncertu.

Ze Zámeckých slavností v roce 2022.
Zámecké slavnosti v Poběžovicích nesou letos pečeť Letního barokního festivalu

Ale vraťme se ještě do historie, která bude určující tváří slavností. Dopolední a odpolední program rozdělí ve 13 hodin průvod městem „s císařsko-královskými vojáky, bubeníky, urozenými dámami, šlechtici, měšťany, dvorními kejklíři a komedianty, s účastí představitelů města Kdyně, purkmistra, dam a pánů radních a císařského komořího Jejího Veličenstva Marie Terezie“.