Předcházela tomu návštěva u starších chovatelů v obci a brzy poté následoval ´zábor´ části kůlny. „Pak jsem zabral její polovinu a dnes už je chovu vyhrazena celá,“ říká s úsměvem chovatel.

S otevřením hranic k nám přišly nové druhy exotů, byla dovezena nepříbuzná krev, takže se daří i odchovávat mladé, a proto dnes mají chovatelé možnost vybírat z nepřeberného množství mutací. „Obrovský rozdíl je také v krmivu a různých přípravcích, bez nichž se chovatel neobejde,“ vysvětluje Blahník.

Víkendové okresní výstavy exotického ptactva ve Starém Klíčově se zúčastnil s korelami, které rovněž chová od svých začátků. A zřejmě dobře, protože z Prahy pozvaní posuzovatelé Pavel Borovička a Petr Pechar právě jeho korele přidělili největší počet bodů. I v kategorii velkých papoušků, s jejichž chovem Blahník začal před sedmi lety, zaznamenal na výstavě úspěch. Jeho papoušek senegalský skončil na třetím místě.

Martin na výstavě ukázal také amazonka černotemeného, na němž si znovu vyzkoušel, co všechno obnáší odchov exotů. Mládě musel dokrmovat od prvního dne, co se narodilo. „Samostatný bývá asi tak po třech měsících. Do té doby ale o něj musíte pečovat. Je to skoro jako péče o mimino,“ říká Blahník a dodává: „Prvních asi osm dní jsem ho dokrmoval injekční stříkačkou vždy po dvou hodinách, takže jsem toho moc nenaspal.“