Tentokrát mohou návštěvníci na výstavě v hradu srovnávat, jak dalece se Domažlice změnily.
„Výstava má název Tajemná zákoutí Domažlic. V našem archivu jsem vybrala řadu fotografií, mezi nimiž jsou nejstarší snímky města z konce 19. století. Když zmiňuji zákoutí, měla jsem nejprve na mysli domažlické uličky. Nemohla jsem však pominout domažlický pivovar, mimochodem nejstarší v republice, založený roku 1341, který neodmyslitelně patří k Domažlicím,“ řekla nám autorka výstavy Marie Hanáčíková s tím, že na výstavě se jedná o jediné snímky depresivně působící na domažlické patrioty.

Na výstavě je tak možné vidět pivovar v době největšího rozkvětu a v současnosti.
Dosavadní návštěvníky výstavy zaujala nejvíce bývalá Hájenská škola na Habeši. „Byla postavena na ploše čtyř hektarů a na staré fotografii je vidět, že kolem byla jen planina,“ říká Hanáčíková.

A jak vlastně vybírá historické snímky pro tuto a podobné výstavy? „Snažím se vyhovět zájmu lidí o zvláštnosti. Orientuji se podle jejich reakcí na předchozí výstavy. Vím, že lidem se líbí srovnání – stará fotka vedle nové z téhož místa,“ uvádí s tím, že před dvěma roky měla obdobná prezentace velký ohlas.
V Chodském hradu naleznou návštěvníci doklad o tom, jak Domažlice vypadaly v období před 80 až 100 lety. A v bohatém fotoarchivu muzea prý by se našly další zajímavé snímky města, které by stály za vystavení…